Home / info / Tkalnia, kredki i ubrania z korka w 4K firmy Sony

Tkalnia, kredki i ubrania z korka w 4K firmy Sony

Sony wspólnie z miesięcznikiem Wallpaper* przygotowało serię filmów poświęconych rękodziełu. Zostaną one pokazane w czasie targów Salone del Mobile w Mediolanie.

SONY_Wallpaer_06

KOMUNIKAT PRASOWY

Sony poinformowało, że w czasie targów Salone del Mobile (od 8 do 13 kwietnia 2014 r.) będzie współpracować z miesięcznikiem Wallpaper* — jednym z najważniejszych na świecie periodyków poświęconych wzornictwu. Co roku Wallpaper* zamawia u projektantów, rzemieślników i producentów wyjątkowe i niepowtarzalne meble, elementy wyposażenia domu, ubrania i wiele innych przedmiotów na Wallpaper* Handmade — oczekiwaną przez wszystkich wystawę poświęconą połączeniu wzornictwa i rzemiosła.

Specjalnie na tę wystawę Sony przygotowało cykl trzech miniatur filmowych. Pokazują one projektantów, którzy w swoich pracowniach ręcznie tworzą unikatowe produkty. Do nakręcenia materiału filmowego wykorzystano rewolucyjną technologię Sony 4K.

BRAVIA 4K Ultra HD X9

Każdy film opowiada historię jednego produktu, ukazuje cały proces jego powstawania — od deski kreślarskiej do wytwórni — w znakomitej kolorystyce, rozdzielczości i kontraście, jakie zapewnia tylko technologia 4K firmy Sony. W ten sposób udokumentowano współpracę nowojorskiego projektanta Todda Brachera i portugalskiej firmy Amorim produkującej wyroby z korka; londyńskiego artysty i ilustratora Iana Wrighta i genewskiego zakładu produkcji ołówków, firmy Caran d’Ache; projektantek tkanin Wallace Sewell i mieszczącej się na londyńskiej Saville Row firmy krawieckiej Gieves & Hawkes.

SONY_Wallpaer_02

Cały materiał nagrano w standardzie 4K, zapewniającym niezwykłą ilość szczegółów i ostrość obrazu. Do prezentacji filmów na wystawie Wallpaper* Handmade wykorzystane zostaną nowe telewizory 4K Ultra HD Sony BRAVIA: 85-calowy X95 i 65-calowy X9. Współpraca między Sony a magazynem Wallpaper* ma na celu zwiększenie atrakcyjności wystawy dla zwiedzających i stworzenie płaszczyzny dialogu między projektantami a publicznością.
SONY_Wallpaer_05

 

 

Wzornictwo tkwi w szczegółach

— komentuje Phillip Rose, dyrektor Sony Design Centre Europe.

Warto było zatem sięgnąć po przełomową technologię Sony 4K i przy jej użyciu udokumentować oraz pokazać zwiedzającym, jak tworzą różnorodni, utalentowani projektanci. Z punktu widzenia Sony konieczna jest nieustanna krytyczna ocena najdrobniejszych szczegółów. Za każdą innowacyjną wizją stoją takie właśnie drobne szczegóły, zasługujące na uwagę detale, dzięki którym gotowy produkt jest niezwykły i niepowtarzalny. Jestem przekonany, że właśnie detale w obrazie 4K widoczne na ekranach nowych telewizorów X9 pozwalają nam dostrzec zamysły projektantów, podobnie jak najdrobniejsze pociągnięcia pędzla odkrywają przed nami duszę malarza.

Wystawa Wallpaper* Handmade to pierwsza okazja do poznania nowych telewizorów Ultra HD Sony BRAVIA X95 (85″) i X9 (65″) — do sklepów trafią one dopiero w maju 2014 r. Nowa technologia Sony 4K zapewnia czterokrotnie więcej szczegółów niż materiały HD. Obraz 4K składa się z ośmiu milionów pikseli, dzięki czemu wygląda znacznie bardziej naturalne. Unikatowa konstrukcja „Wedge” telewizora X9 zwiększa stabilność, ułatwia podłączanie przewodów i umożliwia użycie większych, mocniejszych głośników, które zapewniają bogatszy dźwięk.

SONY_Wallpaer_01

Odejście od standardowej konstrukcji pozwoliło na zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przez telewizor. W rezultacie nowa seria X9 wyróżnia się śmiałym, prostym wyglądem; dla projektantów wnętrz ważniejsza będzie jednak możliwość postawienia telewizora na półce o mniejszej głębokości. W rezultacie telewizory z tej serii znajdą zastosowanie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni mieszkalnej.
KONIEC
Telewizory - zobacz na Ceneo.pl