Home / info / Toshiba rzuca ręcznik i oddaje telewizory Compalowi

Toshiba rzuca ręcznik i oddaje telewizory Compalowi

No i stało się. 17 czerwca br. Toshiba wydała po cichu długo oczekiwany komunikat, w którym poinformowała, że osiągnęła porozumienie w sprawie sprzedaży licencji na produkcję telewizorów pod jej marką. Licencjobiorcą jest znana tajwańska firma Compal, która swego czasu kupiła polską fabrykę telewizorów Toshiby w Biskupicach.

Oto oficjalny komunikat prasowy:


Restrukturyzacja działu telewizorów Toshiby na całym świecie

Udzielenie licencji na produkcję telewizorów firmie Compal
17 czerwca 2015 r.
TOKYO — Korporacja Toshiba (TOKYO: 6502) i będąca jej własnością spółka zależna Toshiba Lifestyle Products & Services Corporation podały dziś do wiadomości, że osiągnęły porozumienie ze stroną trzecią w zakresie nowej struktury biznesowej dla działu telewizorów na rynku europejskim. Jest to kontynuacja procesu, o którym informowano w komunikacie prasowym z 29 stycznia „Restrukturyzacja działu telewizorów Toshiby na całym świecie”.
Toshiba będzie współpracować ze spółką Compal Electronics, Inc. z Tajwanu – tą samą, z którą zawarła umowę o współpracy na rynku krajów Ameryki Północnej. Zależnie od uwarunkowań prawnych w poszczególnych krajach objętych umową, początek procesu wdrażenia licencjonowania marki zaplanowano na lipiec br., po podpisaniu umowy przez obie spółki.Po zawarciu umów dotyczących krajów Ameryki Północnej i Europy, Toshiba kontynuuje negocjacje ze stronami trzecimi w sprawie licencjonowania marki telewizorów na rynkach krajów Południowo-Wschodniej Azji.
Grupa kapitałowa Toshiba będzie w dalszym ciągu prowadzić działania zmierzające do optymalizacji swojej struktury biznesowej w celu osiągnięcia trwałych zysków. 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl