Home / info / UHD zoo

UHD zoo

W dniach 8-17 sierpnia w Beyond Museum w Seulu odbywał się niecodzienny pokaz. Firma Samsung Electronics zorganizowała audiowizualną wystawę o nazwie „UHD ZOO”.

Samsung UHD (5)

Celem wystawy było przybliżenie problematyki zagrożonych gatunków zwierząt oraz promocja najnowszych telewizorów Ultra HD.

Samsung UHD (4)

Dzięki wielu ekranom o przekątnych 55, 65 i 85 cali zwiedzający mogli przenieść się do Afryki i zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Samsung UHD (1)

Wrażenie safari potęgowały dostarczone specjalnie w tym celu prawdziwe afrykańskie drzewa i krzewy oraz trójwymiarowe projekcje.

Samsung UHD (0)

Wystawa odbywała się pod hasłem „Odkryj prawdziwe szczegóły” (Discover True Detail) i przyciągnęła wielu zwiedzających.

zwiedzajacy_cr

Niestety, powyższe fotografie nie oddają w pełni wrażeń, jakich można było doświadczyć podczas wystawy. W związku z tym polecamy obejrzenie poniższego filmu. Proszę zwrócić uwagę na wspaniale odtworzone żółwie wędrujące po piasku (1:16 filmu), co osiągnięto ustawiając ekrany UHD w poziomie.

Naszym zdaniem taka wystawa to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Zważywszy na długą i owocną współpracę Samsunga z Muzeum Narodowym w Warszawie, życzylibyśmy sobie, aby tego typu pokazy odbyły się również i w naszych muzeach. Kto wie? Może pewnego dnia …

Samsung UHD 05

© TV TEST 2013

 

 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl