Home / info / Ultra HD od Toshiby

Ultra HD od Toshiby

W trzecim kwartale 2013 Toshiba wprowadza na rynek drugą generację telewizorów Ultra HD 3D. Będą one dostępne w trzech rozmiarach: 58, 65 oraz 84 cale. Oczywiście będą one miał udogodnienia takie jak: wbudowane Wi-Fi, tuner DVB-T, sterowanie gestem i głosem.
Więcej dowiecie się z poniższego komunikatu prasowego.

 

 

komunikat prasowy

 

 

 

Toshiba przedstawia drugą generację doskonałych telewizorów Ultra HD (UHD)

Telewizory z nowej serii L9 z rozdzielczością UHD dostępne będą w trzech wielkościach z imponującymi przekątnymi ekranów – największy z nich ma aż 213 cm (84”)

Specyfikacja

 

Toshiba seria L9 – Ultra HD 3D Smart LED TV z obsługą Toshiba Cloud TV

  • Rozdzielczość: Ultra HD  (3840 x 2160 pixels) z  AMR 800 (Active Motion & Resolution), CEVOTM 4K multi-processor
  • Technologia Full HD 3D:  84” oraz 65”: technologia pasywna, 58”: aktywna migawka, konwersja 2D do 3D conversion z kontrolą głębi
  • Przekątne ekranu: 213 cm (84”), 165 cm (65”) i 146 cm (58”)
  • Smart TV: Toshiba Cloud TV; wbudowane Wi-Fi®, Intel® WiDi, Toshiba AppsConnect; HbbTV1; USB Video Recording2, MediaGuide powered by Rovi; Open Browser, Skype™ ready
  • Tuner DVB –T/DVB-T21/DVB-C/, DVB-S / DVB-S2, analogowy
  • Złącza: 4x HDMI®  ze wsparciem HDMI® UHD, w tym 1x HDMI® z obsługą MHL, 2x USB, 1x SD card
  • Dźwięk: Audyssey Premium TelevisionTM

 

Warszawa, 20 marca 2013 Toshiba jest pionierem, jeśli chodzi o udostępnianie użytkownikom telewizorów pracujących z rozdzielczością Quad Full HD. Dziś Toshiba Europe GmbH z dumą prezentuje serię L9 Ultra HD (3840 x 2160 pixeli) 3D Smart LED TV w trzech imponujących wielkościach przekątnych ekranu: 213cm (84”), 165 cm (65”) i 146 cm (58”). Po zaprezentowaniu w 2012 roku w Japonii niedużych telewizorów UHD pozwalających uzyskać efekt 3D bez okularów i wprowadzeniu roku 55-calowego modelu ZL2, nowe serie UHD to druga generacja doskonałych ekranów. Napędzane potężnym multiprocesorem Toshiba CEVOTM 4K, nowa seria L9 zapewni najlepsze doświadczenia podczas oglądania filmów, seriali, zdjęć, grania w gry wideo czy korzystania z programów komputerowych. Na rynkach europejskich nowe telewizory pojawią się w trzecim kwartale 2013 roku.

 

Wielkie ekrany zasługują na najlepszą rozdzielczość.

“Bardzo nas cieszy, że tak wielu klientów jest pod wrażeniem jakością obrazu UHD” – mówi Matt McDowell, Marketing Director, Digital Products & Services Division w Toshiba Europe GmbH. “Idzie to w parze ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na duże ekrany, a duży ekran po prostu zasługuje na to, żeby zastosować w nim najlepszą osiągalną dzisiaj rozdzielczość”.

 

Korzystając z ponad ośmiu milionów pixeli, które oferują ekrany UHD, użytkownicy mogą siedzieć bliżej, niż w wypadku standardowego ekranu HD, i wciąż nie widzieć struktury pojedynczych pixeli. Oprócz zapewnienia ultrapłynnego i doskonale ostrego obrazu, pozwala to dodatkowo cieszyć się wielkim telewizorem w stosunkowo niedużym salonie.

 

Modele z serii L9 wykonano w nowej stylistyce Toshiba, dzięki czemu jeszcze łatwiej wpasują się w nowoczesne domowe wnętrza. Stanie się tak również dzięki wykorzystaniu prostych, ale stylowych elementów, takich jak subtelne zaokrąglenia czy okrągły, delikatnie jarzący się wskaźnik trybu standby.

 

Coraz więcej treści Ultra HD

Globalny przemysł elektroniki użytkowej z radością przywitał UHD jako nowy standard rozdzielczości telewizorów a ilość dostępnych treści stale się zwiększa. Również twórcy gier przyglądają się standardowi UHD jako jednej z metod na drastyczne zwiększenie jakości grafiki w grach. Wraz z rosnącą liczbą hollywoodzkich hitów nagrywanych lub skanowanych do UHD zwiększy się też liczba treści w ultra rozdzielczości dostępnych na dyskach Blu-ray™.  “Oglądanie filmów w nowej rozdzielczości na telewizorach UHD z serii L9 to obecnie doświadczenie tak bliskie projekcji kinowej , jak to możliwe” – mówi Mat McDowell. Wciąż pojawiają się tez nowe plany rozwojowe prowadzące do UHD. Emitowanie programów w takiej rozdzielczości rozważa już kilka dużych nadawców telewizyjnych a wraz z rosnącą dostępnością aparatów UHD, takie telewizory będą idealnym miejscem by je wyświetlić zrobione w tej rozdzielczości zdjęcia I móc cieszyć się wszystkimi, idealnie widocznymi szczegółami.

 

Napędzane multiprocesorem Toshiba CEVOTM 4K

Telewizory z serii L9 z łatwością poradzą sobie również z obrazami, stworzonymi w mniejszych rozdzielczościach. Dzięki inteligentnej konwersji, którą zapewnia multiprocesor Toshiba CEVOTM 4K, obrazy HD są automatycznie wyświetlane w jakości „takiej, jak w życiu”, zbliżonej do UHD. Co więcej, wzbogacenie telewizorów o szybką technologię przetwarzania obrazu AMR 800 (Active Motion & Resolution), zapewnia żywy, ultrapłynny obraz w trakcie szybkich scen akcji. W istotny sposób zredukowany został efekt smużenia, dotychczas powszechny np. podczas transmisji sportowych. Aby jeszcze bardziej zbliżyć się do doświadczeń, jakie zapewnia projekcja kinowa, seria L9 wyświetla obrazy 3d w rozdzielczości Full HD. Gigantyczne 84- i 65-calowe ekrany wyposażono w pasywną technologię 3D znaną z kin, a wersja 58-calowa wzbogacona została o technologię aktywnej migawki. Narzędzia do konwersji obrazu z 2D do 3D pozwalają też na kontrolę głębi obrazu.

jn_press_showlow_pic.phtml1

Toshiba Cloud TV

Wszystkie modele z serii L9 obsługują usługę Toshiba Cloud TV, całkiem nowe podejście do rozrywki związanej z telewizorem podłączonym do sieci. Jej esencją jest personalizacja. Różni użytkownicy otrzymują rekomendacje treści, także z serwisów społecznościowych, które są dokładnie dostosowane do ich gustów i preferencji. Rozbudowana wyszukiwarka pozwala przeglądać ulubione seriale, programy, filmy, programy sportowe i wiele innych treści dostępnych w podłączonym elektronicznym przewodniku po programach (EPG), usługach Video-on-Demand czy przechowywanych w innych urządzeniach w sieci domowej. Poza możliwością skorzystania z dodatkowych aplikacji czy praktycznych narzędzi, takich jak przeglądarka internetowa czy prognoza pogody, Toshiba Cloud TV umożliwia również łatwe korzystanie z treści przechowywanych w urządzeniach przenośnych. Serwis zawiera też funkcje społecznościowe, od rodzinnego kalendarza po komunikator czy bieżący dostęp do tweetów, odświeżanych dynamicznie.

 jn_press_showlow_pic.phtml

 

1DVB-T2 i HbbTV mogą być niedostępne w niektórych krajach. W efekcie niedostępne mogą być  niektóre programy lub funkcje.

 

2Nagrywanie USB Video niedostępne w niektórych krajach.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl