Home / info / W TPV kryzysu nie ma

W TPV kryzysu nie ma

Portal evertiq.pl podaje, że firma TPV Technology, która do tej pory produkowała głównie monitory komputerowe, zamierza wyprodukować o 3 miliony telewizorów więcej niż w zeszłym roku. Więcej na ten temat przeczytacie w poniższym artykule.

artykuł

 

 

 

TPV zamierza w tym roku wyprodukować o 3 mln sztuk więcej telewizorów LCD niż w 2012 r.

Kryzys w branży telewizorów? Nie wszędzie! chociaż sprzedaż telewizorów na świecie spadła w tym roku o 1% do 203 mln sztuk, spółka TPV Technology zapowiada, że z jej zakładów wyjdzie 18 mln sztuk telewizorów LCD. Jest to odpowiedź firmy na zwiększające sę zapotrzebowanie na Smart TV oraz wielkoformatowe telewizory.

TPV Technology jest największym na świecie dostawcą monitorów komputerowych.  W zeszłym roku zamówienia na ten produkt spadły i TPV zaliczył 7% spadek zysku netto (111,9 mln USD). Jednocześnie w 2012 r. przychody firmy wzrosły o 8,5% osiągając wartość 12 mld USD, do czego w dużym stopniu przyczyniła się spółka TP Vision, join venture pomiędzy TPV i Philipsem. TP Vision dostarczyła 5,8mln sztuk telewizorów, z 15,1 mln sztuk wyprodukowanych przez TPV w zeszłym roku. Tym samym sprzedaż telewizorów LCD TPV Technology wzrosła o 12,7%r/r.

Co ciekawe, w górę poszły ceny telewizorów oferowanych przez TPV ze średnio 292,6 USD, które trzeba było zapłacić  2011 r., do 353,2 USD w 2012 r.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl