Home / info / Warsztaty filmowe

Warsztaty filmowe

Już 27 marca w łódzkim Expo rozpoczyna się siedemnasta edycja targów Film Video Foto. Jak co roku organizatorzy targów i wystawcy przygotowali dla odwiedzających szereg bezpłatnych  imprez towarzyszących, które pozwolą poszerzyć wiedzę, umiejętności i kompetencje. Pierwszy blok warsztatów proponowany osobom, które przyjadą do Łodzi, tematycznie związany jest ze sztuką filmowania.

Dokładnie za miesiąc, w Łodzi rozpocznie się trzydniowe święto wszystkich osób, których pasją jest fotografia i filmowanie. Tegoroczna edycja FVF, podobnie jak poprzednie, obok prezentacji wystawców oferuje szereg warsztatów, seminariów i spotkań, które pozwolą poznać najnowsze metody i techniki pracy z obrazem czy utworami audiowizualnymi, jak i inne aspekty dotyczące twórczości tego typu.

Imprezy towarzyszące FVF zostały podzielone na trzy bloki tematyczne, pierwszy z nich dotyczy tematyki filmowania. W ofercie organizatora i wystawców skierowanej do osób, które są zainteresowane tą dziedziną znalazły się następujące propozycje:

 • Umowy związane z dziełami audiowizualnymi – podstawowe zagadnienia
  prawno-autorskie i podatkowe –
  seminarium organizowane przez magazyn
  FILM & TV Kamera oraz Kancelarię Prawną Bukowski i Wspólnicy odbędzie się
  w Sali Konferencyjnej B na I piętrze dnia 27/03/2014 (czwartek) w godzinach
  12:00 – 13:50. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na seminarium obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły dotyczące rejestracji można znaleźć tutaj.
 •  Oświetlenie w filmowaniu lustrzanką. Na co należy zwrócić uwagę i jak efektywnie wykorzystać światło. – warsztaty prowadzone będą przez fotografa Jacka Boneckiego oraz Łukasza Borowskiego z firmy Medikon Polska – przedstawiciela marki FOMEI. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak przygotować stanowisko pracy umożliwiające przygotowanie dobrej jakości materiału do post produkcji w filmie, realizacjach TV czy na potrzeby telewizji internetowej. Podczas spotkania omawiane będą m.in.: różnice w dostępnym sprzęcie oświetleniowym, jak dobierać oświetlenie przy filmowaniu lustrzanką, oraz ważne cechy oświetlenia filmowego i TV przy nagraniach realizowanych lustrzanką. Szczegóły dotyczące warsztatów można znaleźć tutaj. 
 • Jak przyprawić obraz – 10 pomysłów na dodanie smaków i smaczków Twoim produkcjom filmowym  – prezentacja możliwości sprzętu służącego do filmowania (stabilizatory, slide’y, krany, kamery sportowe, drony) odbędzie się w czwartek,
  27 marca w Sali  Konferencyjnej B w godzinach 17:00 – 18:00.  Organizator – firma WINMAR oraz prowadzący z wytwórni Blaszany Sad odpowiedzą na pytania jak używać sprzętu, by uzyskać najciekawszy efekty, w co warto zainwestować,
  a kiedy korzystać z usług wypożyczalni? Szczegóły dotyczące spotkania można znaleźć tutaj. 
 • Sony Creative Software – domowe i zawodowe rozwiązania do edycji materiałów audio-wideo – przegląd najnowszej oferty przeznaczonej zarówno dla amatorów edycji wideo, jak i dla osób zawodowo zajmujących się montażem filmów, przygotowany przez firmę KSK Dystrybucja odbędzie się w dwóch terminach:
  w czwartek, 27 marca w godz. 16:00 – 17:00 w Sali Konferencyjne  A, oraz w piątek, 28 marca o godzinie 14:00 w Sali Konferencyjnej B. Więcej informacji na temat spotkania można znaleźć tutaj.

 

Bilety na targi FVF 2014 można już nabyć w sprzedaży on-line w promocyjnej cenie:

 • bilet jednorazowy normalny (bilet ważny 28 lub 29.03) – 12.00 PLN
 • karta dla profesjonalistów on-line (3-dniowa zakup) – 24.00 PLN

 

Więcej informacji dotyczących XVII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio
i Video FILM VIDEO FOTO można znaleźć na stronie FVF 2014.

* * *

Targi FILM VIDEO FOTO to cykliczna impreza, której inauguracja miała miejsce w 1995 r. Celem organizowanych targów jest zaprezentowanie przez wystawców urządzeń, które swoim zakresem obejmują m.in.: sprzęt i akcesoria fotograficzne, video i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Na targach do tej pory wystawiły się setki firm z całego kraju i z zagranicy. Inicjatywa obejmuje warsztaty, seminaria, wystawy, prezentacje, spotkania z artystami, szkolenia, konkursy, pokazy oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z producentami. Patronat honorowy nad targami sprawowali m.in.: Prezydent Miasta Łodzi oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl