HDR10+ logo
Home / informacje prasowe / Więcej 8K z HDR10+

Więcej 8K z HDR10+

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej producentów pokazuje telewizory 8K, określa je szumnym mianem „8K Smart TV”, ale nie wspomina o tym, że żaden z tych telewizorów nie jest w stanie i nie potrafi korzystać z najbogatszego (obecnie) źródła materiałów 8K, jakim jest … YouTube. W związku z tym każda wiadomość o ułatwieniu dostępu do materiałów 8K HDR (jak ta poniżej) jest w zasadzie na wagę złota.

Informacja prasowa firmy Samsung z 05.09.2019

Firma Samsung Electronics jako pierwszy producent na świecie wprowadza obsługę technologii HDR10+ w treściach 8K. Współpracuje w tym zakresie z wiodącymi europejskimi dostawcami usług OTT (Over-the-top), takimi jak CHILI, The Explorers i MEGOGO. Będą oni oferować programy i filmy w standardzie 8K HDR10+ oraz 4K HDR10+.

Technologia HDR10+ optymalizuje poziomy jasności i kontrastu dla każdej sceny, dzięki czemu jasne obszary stają się jeszcze jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze. Funkcja ta jest dostępna we wszystkich telewizorach Samsung UHD 4K i 8K z 2019 roku, w tym w modelach z serii QLED.

HDR staje się jedną z najważniejszych technologii zapewniających ultrawysoką jakość obrazu. Właśnie dlatego opracowaliśmy standard HDR10+, który umożliwia wyświetlanie każdej treści zgodnie z zamierzeniami jej twórców

– powiedział Hyogun Lee, Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics.

Nadal będziemy wzmacniać naszą wiodącą pozycję w branży poprzez nawiązywanie współpracy z najlepszymi dostawcami usług strumieniowego przesyłania wideo. Kluczowe jest dla nas, aby telewizory, które oferujemy, były wyposażone w technologię potrzebną do obsługi pierwszych na świecie treści 8K HDR10+.

Głównym celem naszego partnerstwa z firmą Samsung jest możliwość zaoferowania treści o najwyższej jakości

– powiedział Victor Chekanov, CEO w MEGOGO.

Będziemy rozwijać naszą inicjatywę na rosyjskim rynku usług OTT. Planujemy dostarczać dziesiątki filmów HDR10+ użytkownikom Samsung Smart TV już jesienią tego roku.

Samsung współpracuje w zakresie HDR10+ także z innymi dostawcami treści. Przewiduje się, że Rakuten TV, Magenta TV (własność Deutsche Telekom) i Videociety przyjmą obsługę tego standardu dla swoich usług VOD na przełomie 2019 i 2020 roku. Ponadto Molotov, francuski dostawca usług OTT, który oferuje w jednym miejscu kanały telewizyjne na żywo i na żądanie, również rozważa przyjęcie HDR10+.

Universal Pictures Home Entertainment i Warner Bros. Home Entertainment także zaprezentowały treści w formacie HDR10+, wydając na płytach Blu-ray UHD odpowiednio „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” i „Godzilla II: Król potworów”. Tytuły te powiększają ofertę filmów dostępnych na płytach UHD Blu-ray wydanych przez Twentieth Century Fox i inne wytwórnie.

W 2018 roku Samsung, we współpracy z Panasonic i 20th Century Fox, rozpoczął program certyfikacji HDR10+. Bierze w nim udział już 81 firm, znacznie zwiększając wagę tej inicjatywy w branży rozrywkowej. W grudniu 2018 roku Samsung otworzył w Chinach nowe centrum certyfikacji HDR10+, które dołączyło do podobnych, działających już w Korei, Japonii i USA.

Poza przyznawaniem certyfikatów HDR10+ dostępnym telewizorom i smartfonom, Samsung pracuje nad wdrożeniem analogicznego programu dla swoich produktów B2B. Na przykład ekrany mikro LED, takie jak The Wall Pro i The Wall Lux, uzyskały już certyfikat HDR10+, a firma planuje rozszerzyć ekosystem o swoją linię produktów LED.

Więcej informacji na temat produktów Samsung obsługujących HDR10+ znaleźć można adresem https://hdr10plus.org/.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl