Home / info / Wolny wybór

Wolny wybór

Każdy z nas ma swoiste potrzeby i upodobania. Każdy z nas jest inny. Dlaczego więc wszyscy musimy sterować urządzeniami w ten sam sposób?

Samsung wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Teraz w telewizorach Samsung Smart TV z serii F7000 i F8000 oraz wyższych możemy wybrać sposób sterowania naszym urządzeniem. Mamy do wyboru kilka różnych pilotów, możemy użyć smartfona, tabletu oraz dłoni. W ten sposób możemy się uwolnić od pilota, którego wciąż szukamy…

Więcej na ten temat przeczytacie w poniższej informacji prasowej.

 

 

informacja prasowa

 

 

 

 

Możliwość wyboru, w jaki sposób będziemy sterowali telewizorem to przejaw nowej, demokratycznej ery w komunikacji człowieka z urządzeniem. Możemy w telewizorach Samsung Smart TV z serii F7000 i F8000 oraz wyższych wykorzystywać do tego własny głos ale także gesty dłoni. Nie dość więc, że mamy do wyboru kilka różnych pilotów, to sami możemy zastąpić pilota.

Touch Remote, czyli alternatywa dla tradycyjnego pilota
Pojawienie się funkcji Smart TV, serwisów VOD i innych dodatków sprawiło, że tradycyjny pilot wymagał odświeżenia. Do nowych linii telewizorów F8000 i F8500, Samsung przygotował nowego pilota Touch Remote. Posiada on czułą na dotyk powierzchnię i służy do zmieniania kanałów, ściszania, czy zapoznania się ze szczegółami menu. Dotykowy panel jest jednak czymś więcej. To znany choćby z laptopów touchpad – wystarczy zatem poruszać palcem na środku pilota, aby przemieszczać kursor po ekranie telewizora. Dotknięcie (przyciśniecie) działa jak kliknięcie. Nowy pilot z powodzeniem może zastąpić w podstawowym działaniu myszkę. Używa się go niezmiernie intuicyjnie i wygodnie. Touch Remote można także używać do obsługi innych, wcześniej odpowiednio skalibrowanych urządzeń. A jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnego pilota, znajdziemy go w opakowaniu z telewizorem.

Gestykulowanie i „rozmowy” z telewizorem
Nigdy wcześniej nie proponowano nam, byśmy rozmawiali z telewizorem. I nic dziwnego. O czym mielibyśmy z nim dyskutować? Coś się jednak od niedawna zmieniło. Najatrakcyjniejszą formą sterowania telewizorem stała się mowa. W każdej chwili możemy uaktywnić tryb, który pozwala na sterowanie urządzeniem przy użyciu wymawianych słów. W tym celu wypowiadamy „słowo-klucz”: „Smart TV”. Wówczas aktywujemy tryb analizujący nasze słowa. Na dole ekranu pojawi się menu, które podpowie co możemy „powiedzieć” do telewizora. Mamy tu standardowy wybór jak: „ścisz”, „głośniej”, „kanał piąty”, „głośność 10”. Co więcej, głosowo otworzymy wyszukiwarkę internetową, Facebooka, zmienimy źródło obrazu czy wyłączymy telewizor.

W codziennym użytkowaniu nowoczesnego telewizora przydatne okazuje się także precyzyjne rozpoznawanie gestów. Aktywujemy je poprzez proste pomachanie ręką do naszego TV. Wówczas na ekranie pojawi się kursor, którym sterujemy poruszając dłonią. Zaciśnięcie dłoni w pięść spowoduje wybór menu (na wzór kliknięcia). Gdy pomachamy na ekranie z filmem, przystosuje się ono do gestów poprzez większe przyciski (zmiana kanału, głośność). Bardzo ciekawie rozwiązano także wykorzystanie gestów w grach. W bijących rekordy popularności Angry Birds naciągamy procę ze „wściekłym ptakiem”, właśnie przy pomocy ręki.

Używaj swojego smartfona lub tabletu jako pilota!
Dodatkową opcję sterowania telewizorem dają nam inne inteligentne urządzenie, czyli smartfon lub tablet. Dobrym przykładem jest Samsung Galaxy S III z najbardziej popularnym obecnie systemem operacyjnym, Android. Smartfon został wyposażony w szereg modułów łączności, m.in. funkcję Screen Mirroring, która pozwala na przesyłanie (kopiowanie) danych do telewizora.Po podłączeniu można nie tylko wyświetlać na większym ekranie filmy czy zdjęcia, ale też używać wszystkich opcji smartfona. Dzięki temu nawet zwykłe telewizory upodabniają się do rozbudowanych Smart TV. Możemy nie tylko zmieniać kanały i sterować poszczególnymi funkcjami, ale także wpisywać tekst z poziomu smartfona. Jako innowacyjny pilot, telefon pozwala też na obsługę panelu użytkownika Smart Hub oraz funkcji S Recommendation. Umożliwia też oglądanie innego kanału na ekranie smartfona czy tabletu, niż ten aktualnie wyświetlany na ekranie telewizora. Jest to niezwykle przydatna funkcja – od tej pory domownicy nie muszą się więcej spierać o to, jaki kanał w danej chwili oglądać.

To nie wszystko – nasz smartfon może także pełnić rolę pada do gry. Jest niezwykle przydatny zwłaszcza wtedy, gdy zaprosimy do zabawy innych użytkowników systemu Android. Wówczas wspólnie, przy jednym telewizorze, mogą zagrać nawet 4 osoby. Dobra zabawa gwarantowana!

Kolejny sposób to mysz i klawiatura komputerowa. Ale tę metodę sterowania znamy od dawna.


© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl