Home / targi / Wygrany Samsung

Wygrany Samsung

Targi CES 2014 jeszcze się nie zaczęły, ale jak zwykle o tej porze roku organizacja Consumer Electronics Association ogłosiła laureatów nagród CES 2014 Innovations Awards. Okazuje się, że wielkim wygranym został Samsung. Przez ostatnie 10 lat produkty tejże firmy zdobyły 234 nagrody, a dzięki CES 2014 Samsung wzbogacił swoją kolekcję o kolejne 24 trofea. Gratulujemy i zapraszamy do przeczytania poniższego komunikatu prasowego.

KOMUNIKAT PRASOWY

Samsung zdobył aż 24 prestiżowe nagrody na targach w Las Vegas – CES 2014 Innovations Awards. CES to największe na świecie targi elektroniki użytkowej, organizowane przez Consumer Electronics Association® (CEA). W ciągu ostatnich 10 lat na CES produkty firmy Samsung były nagradzane aż 258 razy.

Samsung Electronics Co. Ltd., globalny lider i wielokrotnie nagradzany innowator w dziedzinie elektroniki użytkowej, komponentów elektronicznych i technologii telekomunikacyjnych zdobył 24 nagrody CES Innovations 2014. Jedna z nagród została przyznana w kategorii najlepszej innowacji, a trzy – ekologiczny design. Do konkursu CES Innovations Awards zgłaszane są najnowocześniejsze produkty z dziedziny elektroniki użytkowej. Ocenia je grupa renomowanych niezależnych projektantów przemysłowych, inżynierów i przedstawicieli mediów, którzy nagradzają wyjątkowe osiągnięcia designu i technologii w 29 kategoriach.

samsung-oled-tv

Samsung nieustannie tworzy najwyższej jakości przełomowe produkty, jak również jedyną w swoim rodzaju ofertę i usługi – powiedział Y.K. Kim, prezes i dyrektor generalny w Samsung Electronics North America. Jesteśmy zaszczyceni, że CEA oraz przedstawiciele branży dostrzegają nasze zaangażowanie i cieszymy się, że będziemy mogli przedstawić nasze najnowsze innowacyjne produkty na targach CES 2014.

Firma Samsung zdobyła nagrody między innymi w kategoriach: wyświetlanie obrazu, elementy domowych systemów audio-wideo, gadżety stanowiące element ubrania, tablety, e-readery i komputery przenośne, artykuły gospodarstwa domowego, cyfrowe przetwarzanie obrazu i technologie wbudowane. Wszystkie wyróżnione produkty będzie można zobaczyć na stoisku firmy Samsung (nr 12004) w hali głównej Las Vegas Convention Center podczas targów CES 2014, które odbędą się 7-10 stycznia 2014 roku. Nagrodzone urządzenia zostaną również zaprezentowane podczas CES Unveiled, oficjalnej konferencji prasowej CES, która odbędzie się w godzinach 16-19 w niedzielę 5 stycznia w Sali Balowej C South Seas w Mandalay Bay. Jedna nagroda w kategorii Best of Innovations i trzy w kategorii designu ekologicznego, jak również nagrody zdobyte w przeszłości wskazują na zaangażowanie firmy Samsung w rozwój technologii i promowanie dbałości o środowisko naturalne.

Wiele ze zwycięskich produktów zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy w poniedziałek 6 stycznia 2014 na konferencji prasowej firmy Samsung, zaplanowanej na godzinę 14:00.

Dodatkowe informacje na temat wybranych zdobywców nagród:

–         Superpłaski układ pamięci 3 GB LPDDR3 Mobile DRAM firmy Samsung umożliwia projektowanie bardziej płaskich smartfonów o wyższej wydajności i dłuższym czasie pracy oraz umożliwiających korzystanie z takich funkcji, jak kontrola za pomocą gestów oraz rozpoznawanie twarzy. Chip zapewnia prędkość przesyłania danych do 2,133 megabita na sekundę (Mbps) na pin, która pozwala użytkownikom urządzeń mobilnych cieszyć się wydajnością zbliżoną do komputera PC.

–         Samsung GALAXY Gear™ rewolucjonizuje sposób, w jaki użytkownicy posługują się urządzeniami mobilnymi. Ten przełomowy gadżet w formie inteligentnego zegarka pozwala połączyć się ze światem w niespotykany wcześniej sposób, rozszerzając funkcjonalność smartfonów GALAXY i wnosząc nową wartość w codzienne przeżycia dzięki aktualizowanym w czasie rzeczywistym powiadomieniom i możliwości szybkiego i wygodnego odbierania wiadomości i rozmów.

–        Profilowany telewizor OLED firmy Samsungto bezprecedensowy krok naprzód w jakości obrazu i komforcie oglądania. Umożliwiając między innymi dwóm osobom jednoczesne oglądanie dwóch różnych programów – na pełnym ekranie i w pełnej rozdzielczości HD – KN55S9C być może zakończy walki o pilota.

–         Czterodrzwiowa lodówka Samsung T9000 to początek kolejnej, innowacyjnej generacji urządzeń AGD. Wyróżnia ją nowoczesny, opływowy design wnoszący do kuchni nowy poziom wyrafinowania oraz niezwykła ergonomia niezbędna w lodówce o pojemności aż 906 litrów. Dzięki największej w swojej klasie, 725-litrowej chłodziarce i 173-litrowemu zamrażalnikowi z wyjmowanymi półkami oferuje dość miejsca na żywność dla dużej rodziny, a system czterech drzwi pozwala szybko dostać się do potrzebnych produktów.

–         Samsung GALAXY Note 10.1 – 2014 Edition redefiniuje pojęcie tabletu dzięki wyświetlaczowi Super Clear LCD o przekątnej 10,1 cala i czterordzeniowemu procesorowi Exynos 5420. Zmiany w stosunku do poprzedniego innowacyjnego i wszechstronnego modelu obejmują poprawione możliwości rysika S Pen i funkcji Multi-Window, a także nowy tryb dla wielu użytkowników.

–         Samsung GALAXY Note 8.0 to najwyższej jakości tablet o idealnej formie, umożliwiający mobilną kreatywność i skuteczność w pracy. Daje on użytkownikom możliwość korzystania z inteligentnej technologii Note nowej ery, w tym rysika S Pen oraz funkcji Multi-Window. Jego zadaniem jest wniesienie nowej jakości na rynek tabletów.

–         Nowy Samsung GALAXY Tab 3 8.0 jest płaski, lekki, nadzwyczaj funkcjonalny i wyposażony w mocny processor, co czyni z niego idealny przenośny tablet. Tab 3 ułatwia połączenie ze światem i organizację zadań takich, jak odbieranie i wysyłanie e-maili, zarządzanie czasem, czytanie i oglądanie klipów wideo na wyświetlaczu HD.

–         Samsung Galaxy NX to pierwszy na świecie aparat z wymiennym obiektywem oferujący pełne połączenie z Internetem. Galaxy NX łączy perfekcyjną precyzję obrazu kompaktowego aparatu cyfrowego, łączność 3G/4G LTE i WiFi oraz moc i funkcjonalność najnowszego systemu Android, sprawiając, że każde zdjęcie staje się historią wartą opowiedzenia.

W ramach proekologicznej inicjatywy Samsung PlanetFirst™ firma dokłada wszelkich starań, by projektowane przez nią produkty i zakładane fabryki były przyjazne środowisku naturalnemu, dążąc do uzyskania pozycji jednego z najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw na świecie. Najnowsze wysiłki mające na celu realizację tych założeń zaowocowały otrzymaniem trzech nagród w kategorii ekologicznego designu, między innymi za:

–        Ładowaną od przodu suszarkę do prania Samsung DV457, która łączy niezwykłą dbałość o tkaniny i wyjątkową funkcjonalność, dzięki czemu znacznie ułatwia proces suszenia, jednocześnie zapewniając doskonałą efektywność energetyczną. Zastosowany w niej system modulacji temperatury czyni z niej pierwszą wyjątkowo wydajną suszarkę na rynku. Potwierdza to uzyskana w 2013 roku nagroda ENERGY STAR Emerging Technology Award, po raz pierwszy zdobyta przez suszarkę.

Nagrody CES 2014 Innovations

Prestiżowe nagrody Innvations Design and Engineering Awards są przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu i technologii od 1976 roku. Sponsoruje je CEA, organizator targów International CES, które są miejscem spotkań dla wszystkich aktywnych uczestników światowego rynku elektroniki użytkowej. Produkty zgłoszone do konkursu CES Innovations oceniane są pod kątem następujących kryteriów:

  • Technologii, w tym specyfikacji technicznych i użytych materiałów
  • Estetyki i wzornictwa, na podstawie zdjęć przesłanych przez producenta
  • Zakładanej funkcji produktu i jego wartości dla użytkownika
  • Powodów, dla których produkt zasługuje na nagrodę Innovations, w tym szczegółów jego nietypowej bądź nowej funkcjonalności oraz cech, które użytkownikom mogą się wydać atrakcyjne
  • Porównania ocenianego produktu z innymi produktami dostępnymi na rynku pod kątem wzornictwa i innowacyjności.

Produkty uhonorowane nagrodami Innovations wyróżniają się innowacyjnym designem i technologią. Przedstawione przykłady to urządzenia, w których po raz pierwszy zastosowano określone technologie lub usprawniono je w znacznym stopniu w porównaniu do poprzednich produktów z ich klasy.

Produkty wyróżnione nagrodami Innovations Design and Engineering 2014 można obejrzeć na stronie CESweb.org/Innovations, która zawiera listę kategorii, jak również nazwy, opisy i zdjęcia nagrodzonych urządzeń, informacje o producentach i projektantach, oraz adresy internetowe do oficjalnych stron.