Home / technika / Wyszukiwanie głosowe w telewizorach LG

Wyszukiwanie głosowe w telewizorach LG

Jedną z ciekawszych funkcji nowych telewizorów Smart firmy LG  jest wyszukiwanie informacji w internecie za pomocą głosu i to w dodatku po polsku. Zdaniem Wiesława Kowalczyka, przedstawiciela LG Electronics Polska,

Nasze telewizory na rok 2013 idealnie rozpoznają normalną, potoczną, ludzką mowę i to niezależnie od tego, jaką kto ma dykcję.

Mając do dyspozycji najnowszy model 55LA740S postanowiliśmy to sprawdzić i oto rezultaty:

Naszym zdaniem ww. telewizor LG świetnie radzi sobie z rozpoznawaniem mowy. Warto dodać, że mówimy nie bezpośrednio do telewizora, lecz do mikrofonu umieszczonego w „magicznym” pilocie.

WP_20130529_006_cr2

Wystarczy tylko zbliżyć pilota do ust, nacisnąć przycisk jak na zdjęciu poniżej …

mikrofon

i … voila: możemy gadać z telewizorem.

A tak na poważnie, to nie możemy oprzeć się refleksji, że ten sposób wyszukiwania informacji jest dużo wygodniejszy od żmudnego wklepywania za pomocą klawiatury. Czyżby funkcje internetowe telewizorów wreszcie przewyższyły te znane z laptopów i komputerów? Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec rewolucji, bowiem LG zapowiada nowe funkcje głosowe wraz z lipcową aktualizacją oprogramowania.

WIĘCEJ O LG 55LA740S DOWIECIE SIĘ Z JEGO TESTU W II NUMERZE NASZEGO KWARTALNIKA TV TEST. DO NABYCIA W DRUGIEJ POŁOWIE CZERWCA BR.

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl