Home / info / Wzorcowy lew z najwyższej półki, czyli Loewe Reference

Wzorcowy lew z najwyższej półki, czyli Loewe Reference

Nabardziej zaawansowane telewizory Reference niemieckiej firmy Loewe są już dostępne w Polsce. Te najdroższe modele zbudowano z wysokiej jakości materiałów: ramę – z aluminium, ekran ma filtr przeciwodblaskowy, a maskownice głośników pokryto tkaninami w wielu dostępnych kolorach.

Ceny nowych „lwów” zaczynają się od 22 tysięcy złotych. Więcej informacji poniżej.

 


KOMUNIKAT PRASOWY


 

Loewe Reference w sprzedaży w Polsce

Loewe Reference jest już dostępny w Polsce. Ten najwyższej klasy telewizor klasy smart TV, imponuje doskonałym obrazem i kapitalnym dźwiękiem. Do jego produkcji wykorzystano najlepsze materiały – rama wykonana jest z aluminium, ekran pokrywa antyrefleksyjny filtr, a na maskownicę głośnika dostępny jest szeroki wybór tkanin.

Perfekcyjny dźwięk

Centrum domowej rozrywki Loewe to uczta dla wszystkich zmysłów. Pomimo niezwykle wąskiej konstrukcji telewizor wyposażony jest w doskonały dźwięk. System stereo o mocy 2x60W wykorzystuje bass reflex.

Przemyślana konfiguracja głośników tworzy bogaty, ogarniający dźwięk, który w innym przypadku byłby możliwy jedynie przy zastosowaniu dodatkowych głośników. W połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem Loewe, pozwala stworzyć dźwiękową przestrzeń 3D bez dodatkowych źródeł dźwięku.

Nowy Loewe Reference jest także kompatybilny z dużymi, kinowymi systemami surround. Zintegrowany dekoder AV 5.1 Dolby Digital i DTS pozwala na bezpośrednie podłączenie systemów od 2.1 do 5.1 poprzez audio link telewizora. Telewizor, po podłączeniu głośników Reference ID, staje się głośnikiem centralnym, zaś całość jest dopasowana pod względem designu, jakości i technologii.

Elegancka, zdejmowalna pokrywa głośników zapewnia maksymalną akustyczną przepuszczalność i krystalicznie czysty dźwięk. Reference w każdym pomieszczeniu stworzy doświadczenie kina o imponującym dźwięku.

Doświadczenie obrazu

Jak można oczekiwać, zapierająca dech w piersiach jakość obrazu to standard dla Loewe Reference. Ekran Ultra HD generuje obrazy z urządzeń USB, domowej sieci lub Internetu z krystaliczną ostrością. Najnowocześniejszy interfejs (HDMI 2.0, HDCP 2.2 i HEVC) pozwala na dostęp do treści w rozdzielczości 4K z zewnętrznych źródeł jak np. odtwarzacz Blu-ray Loewe BluTechVision 3D. Co więcej wyrafinowana technologia super scalingu zapewnia znaczącą poprawę obrazu nawet dla treści Full HD. Reference tworzy bardzo naturalny, bogaty w detale i żywe kolory obraz. Telewizor oferuje także technologię 3D dostępną przy pomocy opcjonalnych okularów 3D.

Inteligentnie połączony

Oglądanie jednego kanału, śledzenie drugiego w trybie podglądu i nagrywanie trzeciego na wbudowany dysk twardy – to unikalna funkcja telewizorów Loewe. Na dodatek dostępna także zdalnie. Loewe Mobile Recording pozwala na łatwe i intuicyjne zaplanowanie nagrań przy pomocy  aplikacji Loewe Smart Assist na smartfony z Android i iOS. Idealne rozwiązanie, gdy np. spotkanie się przeciąga i nie zdąży się do domu na czas. Programowanie wewnętrznej nagrywarki cyfrowej DR+ jest teraz jeszcze łatwiejsze z nowym przewodnikiem po programach, który jest wbudowany w telewizyjną aplikację Loewe. Pojemność 1 TB oznacza, że praktycznie nieograniczona liczba programów może być nagrana i przechowywana w wysokiej rozdzielczości. Dysk telewizora służy także jako serwer wideo, który może być dostępny dla innych urządzeń Loewe w domowej sieci (streaming DR+). Użytkownik może nawet zatrzymać oglądany program i kontynuować oglądanie na telewizorze w innym pomieszczeniu (DR+ Follow-Me). Ulubiony program podąża zatem za użytkownikiem.

Loewe Smart tv2move

Za naciśnięciem przycisku Loewe MyTV2move streamuje obecnie oglądany program, lub program na innym kanale, na tablet lub smartfon. Widzowie mogą zabrać ze sobą program kiedy opuszczają pokój, bez straty nawet minuty akcji. Digital Media Renderer (przesyłanie na TV) działa na odwrotnej zasadzie i pozwala widzowi streamować ulubione wideo, zdjęcia czy muzykę z tabletu lub smartfona na ekran TV, aby w pełni cieszyć się nowoczesnymi mediami.

Streaming audio Bluetooth

Nowy Loewe Reference daje zupełnie nowe możliwości muzycznej przyjemności. Zintegrowany moduł Bluetooth pozwala na szybki i łatwy streaming ulubionych utworów z tabletu lub smartfona i ich odsłuch na zintegrowanym soundbarze telewizora lub zewnętrznym systemie audio do niego podłączonym. Oprócz plików mp3 można także odtwarzać audio z serwisów streamingowych. Wystarczy połączyć urządzenie z telewizorem, odtworzyć playlistę, usiąść i cieszyć się dźwiękiem.

Intuicyjna obsługa

Nawigowanie po nowym systemie Loewe Assist Media 2015 jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej. Bardziej konsekwentnie korzysta on z elementów graficznych i zapamiętuje często powtarzane wzory zachowań (co było ostatnio oglądane itp.). Jako prawdziwie „inteligentny” telewizor, nowy Loewe Reference prezentuje dosłownie nieskończony dostęp do treści i aplikacji. Potrójny tuner, system podwójnych kanałów, zintegrowany interfejs sieciowy i wysokoefektywny moduł WLAN dają ku temu techniczny fundament. Assist Media 2015 pozwala łatwo odnaleźć kluczową treść, surfować online i przeglądać treść od nadawców, biblioteki mediów, czy domową sieć. Wyszukiwanie może zostać spersonalizowane. Portal Loewe Smart TV MediaNet jest także bezpośrednio połączony z treścią z sieciowymi zasobami filmów i serwisami streamingu muzyki.

Design

Loewe opiera się na ponadczasowym designie. Wysokiej jakości rama aluminiowa i antyrefleksyjny panel, idealnie wykończone powierzchnie i dbałość o najdrobniejsze detale, sprawiają, że z każdej perspektywy jest to produkt premium. Loewe oferuje wiele opcji montażu telewizora, począwszy od poruszanej elektrycznie podstawy podłogowej, poprzez wyrafinowaną podstawę meblową, i dedykowane meble, które pozwalają na sprytne ukrycie subwoofera i odtwarzacza Blu-ray.

Jakość „Made in Germany”

Założona ponad 90 lat temu firma Loewe wciąż zaskakuje innowacyjnością i korzysta z autorstwa kamieni milowych rozwoju branży. Chodzi m.in. o wynalezienie zintegrowanego obwodu w 1926 roku, pierwszą na świecie transmisję elektronicznej telewizji w 1931 roku, pierwszy odtwarzacz kaset z 1950 i pierwszy system telewizji stereo w 1981 r. Co więcej  Loewe modelem Connect rozpoczęło trend smart TV w 2008 roku. Następstwem był zintegrowany system dźwięku 3D w 2013 roku. Od etapu pierwszych szkiców do kompletnych technicznych koncepcji, wszystkie produkty Loewe są opracowywane w Niemczech. Zalety są jasne – najwyższa jakość „Made in Germany”, standard, który jasno odnosi się do nowego Loewe Reference.

Odpowiedzialność

Każdy produkt ma swój własny cykl życia. Produkty Loewe są zaprojektowane tak aby minimalizować zużycie energii i przez lata bezbłędnie funkcjonować. Dzięki modularnej technologii, najwyższej jakości materiałom, precyzyjnemu rzemiosłu i ponadczasowym designie, klienci mogą być pewni, że posiadają produkt zrównoważony, który będzie atrakcyjny przez wiele lat. A to klucz do inteligentnej domowej rozrywki.

Nowy Loewe Reference będzie dostępny w wersjach: czarne aluminium, srebrne aluminium, biały o wysokim połysku oraz unikalnym kolorze ciemnego złota. Obecnie dostępny rozmiar ekranu to 55 cali, w sierpniu dostępna będzie wersja 85 calowa zaś we wrześniu 75 calowa.

Cena od 21.990 PLN



 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl