Home / info / Zakrzywiony SE790C

Zakrzywiony SE790C

Nie powinno być zaskoczeniem, że po wprowadzeniu na rynek i już ponad rocznej na nim obecności zakrzywionych telewizorów, przyjdzie pora i na monitory. Firma Samsung wprowadziła na polski rynek swój flagowy produkt wśród monitorów – zakrzywiony model SE790C o przekątnej ekranu 34 cale. Ponieważ zakrzywienie ekranu to jednak spora zmiana jakościowa, nowe rozwiązanie kierowane jest w dużej mierze do graczy, najbardziej chyba skłonnych do poszukiwania ciekawych, oryginalnych rozwiązań, które rozgrywkę na ekranie mogą uczynić jeszcze bardziej wciągającą. W tym celu stosują przecież nierzadko zestawy złożone z dwóch lub trzech monitorów stojących obok siebie.

Samsung se790Celem producenta było stworzenie produktu o jak najwyższej jakości obrazu. W efekcie powstał monitor o proporcjach ekranu 21:9 i rozdzielczości ULTRA‑WQHD (3440x 1440 pikseli). Dodatkowo SE790C ma szeroki kąt widzenia, współczynnik kontrastu 3000:1 oraz jasność 300 cd/m2. Zastosowano w nim dynamiczne podświetlenie i cieniowanie, co ma podkreślać realizm obrazu, a innowacyjne wzornictwo monitora z krzywizną 3000 R (promień krzywizny 3000 mm) zauważalnie zmienia wrażenia z oglądania obrazu w porównaniu z tradycyjnymi monitorami z płaskim ekranem.Samsung se790c

Efektywność pracy z monitorem jest bardzo wysoka, dzięki takim funkcjom, jak „obraz przy obrazie” (PbP) – dwa monitory w jednym i „obraz w obrazie” (PiP) 2.0. Model SE790C oferuje również różnego rodzaju rozwiązania uatrakcyjniające korzystanie z multimedialnej rozrywki takie, jak: tryb gier, dźwięk stereofoniczny wysokiej jakości i szybki czas reakcji (4 milisekundy). Monitor został także wyposażony w dwa wbudowane 7‑watowe głośniki.

Monitor kosztuje jednak około 5000 zł.

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl