Home / info / Zakrzywiony OLED LG

Zakrzywiony OLED LG

Przeczytajcie poniższy komunikat prasowy i uwierzcie, bo przyszłość nadeszła już dziś. W Korei Południowej właśnie rozpoczęto sprzedaż pierwszych na świecie zakrzywionych telewizorów OLED.

 

komunikat prasowy

 

 

 

 

LG ROZPOCZYNA SPRZEDAŻ PIERWSZEGO NA ŚWIECIE TELEWIZORA OLED Z ZAKRZYWIONYM EKRANEM

W  Korei Południowej ruszyła właśnie przedsprzedaż 55-calowych telewizorów OLED

LG Curved OLED TV 02

LG Electronics, jako pierwszy producent na świecie, rozpoczął właśnie przedsprzedaż 55-calowych telewizorów OLED TV (Model 55 EA9800) z zakrzywionym ekranem, których dostawa rozpocznie się w przyszłym miesiącu w Korei Południowej.

Od dziś, ponad 1400 sklepów LG w Korei Płd. rozpoczyna przyjmowanie zamówień na ten model, oferowany w cenie 15 milionów KRW (w przybliżeniu 13 500 USD). Tym samym LG Electronics jest pierwszym i jedynym producentem, który wprowadził
na rynek koreański telewizor OLED oraz telewizor OLED z zakrzywionym ekranem.

W swojej strategii LG planuje zająć czołową pozycję w segmencie OLED,
w którym, według przewidywań firmy DisplaySearch, do roku 2016 sprzedaż osiągnie nawet 7 milionów sztuk.

 „Telewizor OLED z zakrzywionym ekranem nie tylko potwierdza pozycję firmy LG, jako lidera w dziedzinie wyświetlaczy nowej generacji, lecz także wyraża jej dążenie
do dostarczania konsumentom najbardziej ekscytujących technologii telewizyjnych, jakie są obecnie dostępne”
– powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Electronics Home Entertainment.

LG Curved OLED TV 01(1)

Nowy model EA9800 jest pierwszym telewizorem wyposażonym w ergonomiczny, zakrzywiony ekran, zapewniający w domowych warunkach wrażenia podobne do tych, znanych z kina IMAX. W wyniku prac badawczych trwających przeszło pięć lat, opracowano optymalne zakrzywienie ekranu, które sprawia, że wszystkie punkty powierzchni wyświetlacza są jednakowo oddalone od oczu widza. Dzięki temu, unika się zniekształceń na brzegach ekranu czy zacierania się szczegółów.

Telewizor ma tylko 4,3 milimetra grubości i waży niespełna 17 kilogramów, a dzięki opatentowanej technologii WRGB wyświetla zadziwiająco żywy i realistyczny obraz. Wyjątkowy system z czterema subpiskelami zawiera dodatkowy, biały subpiksel współpracujący z konwencjonalnymi subpikselami (czerwonym, niebieskim i zielonym),
co pozwala na uzyskanie idealnego odwzorowania barw. Ponadto, stosowana wyłącznie przez LG funkcja korekcji kolorów Color Refiner dodatkowo poprawia odwzorowanie tonalne, umożliwiając uzyskanie żywszych i bardziej naturalnych barw niż kiedykolwiek wcześniej.

Podobnie jak pierwszy telewizor OLED, także telewizor OLED z zakrzywionym ekranem cechuje się nieskończonym współczynnikiem kontrastu, zapewniającym optymalny kontrast niezależnie od oświetlenia zewnętrznego czy kąta widzenia. Wysoka jakość obrazu, wyświetlanego przez telewizor OLED od LG z zakrzywionym ekranem, została potwierdzona świadectwami wydanymi przez trzy międzynarodowe, niezależne jednostki certyfikujące: TÜV Rheinland, Intertek oraz VDE.

Telewizor OLED z zakrzywionym ekranem wyposażony jest w cienkie przezroczyste głośniki zapewniające wysoką jakość dźwięku. Wbudowane są w przezroczystą podstawę, dzięki czemu nie zaburzają estetycznej, nowoczesnej stylistyki. Na początku roku telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem zdobył prestiżowy tytuł „red dot: best of the best”.

Informacje o datach wprowadzania do sprzedaży oraz cenach na innych rynkach zostaną podane w najbliższych miesiącach.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl