Home / info / Monitory do CAD/CAM

Monitory do CAD/CAM

BenQ BL2710PT
BenQ BL2710PT

Na rynku pojawiły się dwa monitory o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440) firmy BenQ zaprojektowane z myślą o projektantach i użytkownikach systemów CAD/CAM (Computer Aided Design i Computer Aided Manufacturing) pracujących z obrazami o dużej liczbie szczegółów, w tym rysunkach technicznych składających się z wielu cienkich linii.
27 calowy model BL2710Pt i 32 calowy BL3200PT wyposażone są w matryce matowe matryce VA o kątach widzenia 178°/178°, czasie reakcji 4 ms GTG, jasności 350 i 300 cd/m2, kontraście 1000:1 oraz przestrzeni barwnej pokrywającej 100% sRGB. Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej światła (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinne przygotowywanie czy weryfikowanie tekstów. Monitory wyposażono również w niemigające podświetlanie LED – BenQ Flicker-free, co dodatkowo zmniejsza zmęczenie wzroku i wydajność pracy.

Display Pilot

BenQ BL3200PT
BenQ BL3200PT

Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazu zmienia się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji.
Tryb Animacji
Tryb ten opracowano dla jak najlepszej prezentacji szczegółów tekstur w ciemnych partiach obrazu. Jasność obrazu w ciemnych partiach jest zwiększana bez zmian w jasnych partiach. Użytkownik może wybrać jeden spośród 10 poziomów korekty jasności.
Wąskie ramki i duży zakres regulacji
Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL2710PT i BL3200PT buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta. Duży zakres regulacji ekranu – pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu (pivot) znakomicie zwiększają komfort pracy i dostosowanie do konkretnych zadań.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl