Home / blu-ray / BD-J7500 czyli flagowy blu-ray Samsunga

BD-J7500 czyli flagowy blu-ray Samsunga

Samsung poinformował o rychłym wprowadzeniu do sprzedaży (jeszcze w marcu br.) swojego najlepszego odtwarzacza Blu-ray na rok 2015.

bd_j7500_005_dynamic_black

Podobnie jak zdecydowana większość odtwarzaczy z funkcją „4K Upscaling”, BD-J7500 przeskalowuje płyty DVD do rozdzielczości 1080p, zostawiając przeskalowanie do 2160p (tj. 4K) telewizorowi (tacy rywale jak Panasonic BDT700, czy Philips BDP7750 potrafią przeskalować DVD od razu do 4K, choć z różnym skutkiem). Głównym atutem BD-J7500 wydają się być zaawansowane funkcje multimedialne oraz dwurdzeniowy procesor. Cena odtwarzacza na razie nie jest jeszcze znana. Więcej informacji poniżej w oficjalnym komunikacie prasowym.

 


INFORMACJA PRASOWA


 

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray BD-J7500 to flagowy model firmy Samsung. Został on wyposażony w liczne funkcje Smart oraz dogodne rozwiązania technologiczne, dzięki którym użytkownicy będą mogli cieszyć się najlepszą jakością obrazu, także w rozdzielczości Ultra High Definition. Odtwarzacz BD-J7500 pojawi się w sklepach jeszcze w marcu.

bd_j7500_004_top_black

Wyposażony w wydajny dwurdzeniowy procesor odtwarzacz BD-J7500 zagwarantuje najlepszą możliwą do wyświetlenia jakość obrazu wykorzystując wbudowany algorytm skalujący. Korzystając z jego działania obraz z płyt Blu-ray obejrzymy w rozdzielczości Ultra High Definition, a z kolei ulubione filmy z płyt DVD będziemy mogli oglądać z jeszcze większą przyjemnością po zastosowaniu skalowania obrazu do rozdzielczości Full HD 1080p.

bd_j7500_003_r_perspective_black

Odtwarzacz Blu-ray zapewni dostęp do licznych inteligentnych funkcji, w tym do bogatego zbioru aplikacji za pośrednictwem interfejsu Smart Hub. Z internetem BD-J7500 połączy się za pomocą wbudowanego łącza Ethernet lub za pośrednictwem zintegrowanej karty sieciowej z funkcją WiFi Direct. Wygodnym rozwiązaniem, które także znalazło zastosowanie w najnowszym odtwarzaczu Blu-ray Samsung jest możliwość sterowania nim za pomocą smartfona – już nie musimy przejmować się chwilowym straceniem z oczu pilota. W trakcie korzystania ze smartfona zamiast pilota, będziemy mieli także możliwość skorzystać z funkcji Screen Mirroring. Za jej pośrednictwem możliwe będzie przesłanie obrazu oraz dźwięku bezpośrednio ze smartfona na ekran podłączonego do odtwarzacza BD-J7500 telewizora. Ponadto, odtwarzacz Blu-ray połączymy także z bezprzewodowym systemem audio Samsung Multiroom, z którym jest on kompatybilny. Pozwoli to na stworzenie uszytego na miarę systemu kina domowego, który idealnie wkomponuje się w nasze domowe wnętrza.

bd_j7500_001_front_black

Wśród innych przydatnych funkcji dostępnych na odtwarzaczu J7500 znajdują się m.in.:  szybki start, możliwość kopiowania danych z nośników optycznych na zewnętrzną pamięć USB, a także konwersja zawartości płyt Audio CD do formatu MP3. Urządzenie zostało wyposażony w standardowy zestaw złącz – 2x HDMI, port USB, analogowe wyjście audio 7.1 oraz optyczne wejście audio.

bd_j7500_002_back_black

Odtwarzane nośniki/formaty:

  • płyty:  3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, CD DA/CD-R/CD-RW, VCD 1.1
  • formaty: MPEG2/4, DivX, DivX HD, AVCHD, MKV, WMV, JPEG, MPO, LPCM, AAC, MP3, WMA, FLAC
  • kodowanie sygnału audio: Dolby Decoding Channel: 7.1 Ch, Dolby TrueHD, DTS Decoding Channel: 7.1 Ch,  DTS-HD Master Audio


 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl