Home / blu-ray / UB700 – nowy, tańszy odtwarzacz 4K Panasonica

UB700 – nowy, tańszy odtwarzacz 4K Panasonica

Dziś na konferencji prasowej na targach IFA w Berlinie Panasonic przedstawił szereg nowych produktów AV. Choć niestety zabrakło nowych modeli telewizorów, zgodnie ze wcześniejszymi przeciekami zaprezentowano oficjalnie nowy odtwarzacz płyt Blu-ray 4K UHD – model DMP-UB700.

Pozbawione paru bajerów urządzenie (m.in. wyjść audio 7.1) będzie sporo tańsze od zaprezentowanego wcześniej, flagowego UB900 (mówi się nawet o cenie ok. 2000 zł, co uczyniło by UB700 głównym konkurentem sprzedawanego już na naszym rynku Samsunga UBD-K8500.

A oto filmowa relacja i porównanie ze starszym UB900:

Więcej informacji o nowym odtwarzaczu Panasonica podano w oficjalnej informacji prasowej poniżej.

Głęboka czerń i żywe kolory — dokładnie tak, jak chce tego reżyser — dzięki nowemu odtwarzaczowi Ultra HD Blu-ray firmy Panasonic

Panasonic DMP-UB700: idealny odtwarzacz Ultra HD Blu-ray do oglądania filmów w rozdzielczości 4K

Wiesbaden (Niemcy), 26 sierpnia 2016 r. — Firma Panasonic ruszyła dziś ze sprzedażą odtwarzacza Ultra HD Blu-ray DMP-UB700. Nie tylko zapewnia on zapierający dech w piersiach obraz w imponującej rozdzielczości 4K, ale także obsługuje wysoki zakres dynamiczny (HDR). DMP-UB700 stanowi rozszerzenie cieszącej się uznaniem oferty odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray firmy Panasonic. Oferuje on wiele funkcji i rozwiązań znanych z modelu DMP-UB900, który ostatnio został wyróżniony przez EISA tytułem „Europejskiego odtwarzacza Ultra HD 2016–2017”, takich jak procesor 4K High-Precision Chroma oraz przesyłanie treści
w rozdzielczości 4K.

Po spełnieniu rygorystycznych wymagań technicznych określonych przez Ultra HD Alliance nowy odtwarzacz uzyskał certyfikat ULTRA HD PREMIUM. DMP-UB700 współpracuje z telewizorem Panasonic VIERA DX900 4K i odtwarza treść 4K HDR, dostarczając zachwycająco pięknych obrazów i dźwięków.

Podczas projektowania DMP-UB700 wykorzystano doświadczenie placówki badawczo-rozwojowej Blu-ray działającej w ramach Panasonic Hollywood Laboratory (PHL). Specjaliści tego ośrodka rozwinęli i ulepszyli nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i wysokiej gradacji, które decydują o walorach modelu DMP-UB700. Owocem ich pracy jest fascynująca jakość filmów i programów prezentowanych w domowych warunkach, w formie zgodnej z zamysłem artystów i wykonawców.

DMP-UB700 wyposażono w wyjścia Twin HDMI, które pozwalają na elastyczniejsze i łatwiejsze korzystanie z urządzenia. Za sprawą rozdzielenia sygnałów wideo i audio transmisja obrazu i dźwięku jest czystsza i bardziej precyzyjna. Wraz z DMP-UB700 widz otrzymuje również obsługę formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD i ALAC, a także popularną opcję 4K Video on Demand (VOD).

Czym jest Ultra HD Blu-ray?

Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-ray Disc™ nowej generacji, który obsługuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160). Jednak odtwarzacz DMP-UB700 firmy Panasonic oferuje jeszcze więcej, w tym obsługę wysokiego zakresu dynamicznego (HDR), który pozwala uzyskać realistyczny obraz w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 p na sekundę, i zakresie jasności od 1000 do 10 000 nitów.

Obraz wysokiej jakości: unikalne technologie poprawiające obraz wiernie odtwarzający swój pierwowzór

DMP-UB700 wyposażono w nowo opracowany silnik do obsługi standardu 4K, czyli procesor 4K High-Precision Chroma. Dzięki zastosowaniu oryginalnego  i niezwykle dokładnego procesu multi-tap DMP-UB700 dostarcza pięknych, naturalnych obrazów o realistycznej głębi, żywych kolorach i kontrastowej dynamice. W odtwarzaczu zastosowano również oryginalną funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obraz zapisany w jakości 2K może być wyświetlany w pięknych kolorach i wysokiej rozdzielczości 4K.

Ponadto dzięki szerokiej gamie kolorów BT.2020 odtwarzacz może wyświetlić dwa razy więcej kolorów niż urządzenia pracujące w standardzie BT.709, co gwarantuje przyjemność z oglądania na nowym poziomie klasy premium.

Wysoka jakość dźwięku: unikalne technologie audio zapewniające bogactwo odtwarzanego dźwięku

Wrażenia z użytkowania kina domowego nie ograniczają się do najlepszego obrazu, dlatego DMP-UB700 został zaprojektowany również z myślą o imponującym dźwięku. Wyjście Twin HDMI rozdziela sygnały audio i wideo, aby wyeliminować niepożądane szumy i umożliwić odtworzenie dźwięku wysokiej jakości.

Oprócz tradycyjnych formatów — WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA — DMP-UB700 odtwarza również w wysokiej jakości pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników kina DMP-UB700 oferuje również funkcję Digital Tube Sound z upsamplingiem. Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawia, że można delektować się dźwiękiem o wyjątkowo wysokiej jakości.

Inteligentne połączenie z siecią (Smart Networking): w pełni sprawna
i funkcjonalna sieć ułatwia korzystanie z różnych źródeł 4K

Funkcje rozrywki w DMP-UB700 nie ograniczają się do odtwarzania zapisu Ultra HD Blu-ray. Odtwarzacz obsługuje również przesyłanie online materiałów wideo 4K, na przykład za pośrednictwem serwisów YouTube i NETFLIX. Podobnie jak w przypadku odczytywania płyty, wysokiej jakości sygnały wideo przesyłane przez Internet są przetwarzane przez oryginalny silnik firmy Panasonic z procesorem 4K High-Precision Chroma w celu uzyskania wyrazistych i pięknych obrazów.

Amatorów wideofilmowania i fotografii ucieszy opcja odtwarzania nagrań (MP4) i plików JPEG w rozdzielczości 4K. Dzięki niej można cieszyć się wspomnieniami z wyjazdów wakacyjnych i innych szczególnych wydarzeń, podziwiając uchwycone w kadrze naturalne piękno — począwszy od wspaniałych krajobrazów, a skończywszy na najcenniejszych filmach z rodziną i przyjaciółmi.

Dzięki zgodności z DLNA DMP-UB700 pozwala członkom rodziny bez ograniczeń przesyłać treści takie jak zdjęcia, filmy, a nawet muzykę na inne urządzenia podłączone do domowej sieci.

Stylistyka: luksusowy wygląd sprawia, że DMP-UB700 prezentuje naprawdę wysoką jakość

Wszystkie te zaawansowane technologie mieszczą się w eleganckiej obudowie wykończonej w charakterystycznej stylistyce trójwymiarowego kryształu firmy Panasonic. Prosty, a zarazem zwracający uwagę wygląd odtwarzacza
DMP-UB700 sprawia, że pasuje on do każdego telewizora z płaskim ekranem. Panel przedni odtwarzacza Ultra HD Blu-ray wykończono skośnymi cięciami ze wszystkich czterech stron, aby nadać mu jeszcze bardziej subtelny wygląd, podkreślony matrycą punktową wysokiej jakości.

Główne cechy odtwarzacza DMP-UB700

Obraz wysokiej jakości

 • Wyświetlanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
 • Procesor 4K High-Precision Chroma
 • Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
 • Wyjście 4K 60 p/50 p
 • Odtwarzanie materiałów 4K z sieci
 • Funkcja Multi Content 4K Up-scaling
 • Odtwarzanie Blu-ray DiscTM Full HD 3D
 • Ustawienia wstępne rodzaju obrazu

Dźwięk wysokiej jakości

 • TWIN HDMI PURE AV (dwa oddzielne wyjścia)
 • Dźwięk o wysokiej klarowności
 • Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
 • Digital Tube Sound (Cyfrowy dźwięk) z upsamplingiem
 • Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości: DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV
 • 192 kHz/96 kHz Surround Re-master

Inteligentne połączenie z siecią

 • Aplikacje internetowe1
 • DLNA (klient i odtwarzacz)
 • Dostęp do dysku sieciowego
 • Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
 • Możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona/tabletu
 • Przeglądarka internetowa*

Łatwa obsługa

 • Wbudowana bezprzewodowa LAN
 • Stylowy graficzny interfejs użytkownika
 • Aplikacja Quick Start
 • Tapeta na ekranie głównym
 • VIERA Link

Stylistyka

 • Stylistyka trójwymiarowego kryształu

1Wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl