Home / informacje prasowe / Tako rzecze Hitachi: HAL wcale nie musi być zły

Tako rzecze Hitachi: HAL wcale nie musi być zły

Miłośnikom fantastyki naukowej akronim HAL kojarzy się jednoznacznie ze „złym” komputerem z filmu „2001: Odyseja kosmiczna”. To samo oznaczenie nosi również najnowszy telewizor marki Hitachi. Miejmy jednakże nadzieję, że urządzenie to będzie bardziej przyjazne ludziom niż jego filmowy pierwowzór.

Hitachi HAL7150

Wszystko wskazuje, że tak rzeczywiście będzie, bowiem Asystenta Google działającego w najnowszych modelach Hitachi z systemem Android, raczej trudno posądzać o krwiożercze instynkty. Więcej informacji o najnowszych telewizorach Hitachi znajdziecie poniżej w oficjalnym komunikacie firmy Vestel, która ma licencję na sprzedaż telewizorów marki Hitachi (a także marek Toshiba i JVC).

Informacja prasowa firmy Vestel Poland

Hitachi rozwija ofertę telewizorów, wyposażając je w technologie dostępne do tej pory wyłącznie w najdroższych modelach, w tym innowacyjny Android TV™

Priorytetem dla marki było wdrożenie innowacyjnych technologii niedostępnych wcześniej dla nieco mniej zamożnego klienta. Stąd nawiązanie współpracy z Google, której efektem jest wprowadzenie do flagowych modeli Hitachi najnowszej wersji systemu Android TV™ 9.0 Pie. Oczywiście to nie wszystko. Producent wyposażył nowe modele w niespotykaną wcześniej jakość dźwięku i technologie znacząco poprawiające jakość obrazu.

Telewizory Hitachi z najnowszą wersją systemu Android TV™ 9.0 to najprostszy sposób na łatwo dostępną i nielimitowaną rozrywkę

Hitachi Android TV™ sprawia, że odkrywanie świata filmu, muzyki oraz internetu jest proste i intuicyjne jak nigdy przedtem. Wystarczy zalogować się tylko raz przy użyciu konta Google i spersonalizować wygląd interfejsu użytkownika. Łatwe w obsłudze menu pozwoli szybko dodać ulubione aplikacje do głównego ekranu. Funkcja Play Next wspiera dostęp do treści multimedialnych w jeszcze prostszy sposób: wystarczy wybrać ostatnio oglądane filmy, seriale, bez zagłębiania się w kolejne menu aplikacji.

Android TV™ w wersji 9.0  wyposażony został także w Asystenta Google. Teraz to my zadajemy pytania, prosimy o informacje, o wyszukanie miejsca czy pożądanej przez nas rozrywki. Bez użycia klawiatury, w sposób zupełnie naturalny zlecamy głosem wykonanie konkretnego polecenia a Google Assistant niezwłocznie odpowiada na wszystkie nasze potrzeby, ułatwia planowanie i wykonywanie codziennych zadań oraz zarządzanie domem.

Telewizory Hitachi Android TV™ posiadają również dostęp do Google Play  gwarantujący ofertę ogromnej bazy aplikacji z grami, filmami i muzyką. Android TV™ to po prostu idealne centrum rozrywki: dostęp do ponad 4000 gier i aplikacji, wśród nich do najbardziej popularnych w Polsce serwisów. Przy tak bogatej ofercie nieoceniona jest funkcja wyszukiwania głosowego. Zamiast żmudnego wpisywania tytułu filmu na ekranowej klawiaturze wystarczy skorzystać z funkcji głosowego wyszukiwania. Google sam zamieni głos na tekst i wyszuka pożądany materiał.

O sile Android TV™ stanowi nie tylko łatwość obsługi. Nie mniej ważne dla użytkownika są poziom bezpieczeństwa i częste aktualizacje. Telewizor otrzyma aktualizację do następcy  – Androida 10 oraz kolejnej, wersji systemu firmowanego przez Google.

Nie bez znaczenia jest także standardowo obsługiwana technologia Chromecast. Niezależnie od tego czy chcemy szybko pokazać na dużym ekranie telewizora muzyczny klip z telefonu komórkowego czy też prezentację z laptopa, z pomocą przychodzi właśnie to rozwiązanie. Bez czasochłonnej konfiguracji i podłączania kabli możemy powielić zawartość naszego ekranu i udostępnić obraz większej grupie widzów. Wystarczy uruchomić jedną z setek aplikacji wspierającą Chromecast i wybrać urządzenie, do którego skierujemy obraz i dźwięk. Nie ogranicza nas także system operacyjny naszego urządzenia: Windows, iOS, Android nie stanowią już problemu, aby cieszyć się dużym obrazem na ekranie telewizora.

Doskonałej jakości obraz priorytetem marki

Wśród nich warto zwrócić na Wide Colour Gamut – poszerzoną paletę barw, dzięki której wszystkie prezentowane sceny odtwarzane są w bardzo naturalnych i jednocześnie żywych barwach. Ogromna ilość odcieni każdego koloru pozwala na precyzyjne oddanie wszystkich niuansów kolorystycznych, zwiększając realizm obrazu. Technologia ta oferowana jest w linii modelowej Elite UHD z serii Hitachi HAL7150 o przekątnych ekranu 49, 55, 65 i 75 cali.  Ponadto telewizory tej serii, podobnie jak niższa seria Hitachi HAK6150 zostały wyposażone w nowe procesory obrazu odpowiedzialne za zaawansowane technologie Super Resolution i Micro Dimming.

Algorytm przetwarzania obrazu Super Resolution wychwytuje ewentualne zniekształcenia obrazu, wyostrza krawędzie i znacznie redukuje szumy. Odpowiada za zwiększenie ostrości obrazu ze źródeł SD, HD, FHD do UHD dzięki upscallingowi rozdzielczości. W efekcie nawet taki materiał doskonale prezentuje się na ekranie o rozdzielczości 4K, zmniejszając niedoskonałości obserwowane w obrazach o niższej jakości.

Micro Dimming z kolei to technologia w zakresie korekty obrazu znacznie poprawiająca kontrast i rozpiętość tonalną obrazów w wymagających, dynamicznych scenach. Wyświetla głębszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o optymalny kontrast i czystość obrazu. Dzięki czemu możemy zobaczyć szczegóły obrazu i perfekcyjnie odwzorowane kolory. Wszystko dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które inteligentnie dzieli obraz na setki bloków i analizuje obszary o różnej charakterystyce. W zależności od warunków oświetleniowych dla danej sceny dobierana jest optymalna jasność, kontrast i kolor, tak aby można było się cieszyć się w pełni tym, co dzieje się na ekranie.

Nowe rozwiązania w zakresie dźwięku

W zakresie poprawy odtwarzanego dźwięku Hitachi proponuje rozwiązanie charakterystyczne dla wyższego segmentu rynku. To uznany DTS: X, który nie pozwala przejść obojętnie obok niesamowitego realizmu wrażeń dźwiękowych. Dźwięk dobiegający „z góry”, efekt przemieszczania się wokół widza dokładnie realizują wizję reżysera, który w pełni wykorzystał możliwości tej technologii. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych po całym pomieszczeniu.

Dodatkowo technologia wysokiej jakości dźwięku Dolby Audio obecna we wszystkich telewizorach marki z 2019 gwarantuje głęboki i czysty dźwięk głośników telewizora. Wzbogaca wrażenia podczas oglądania i idealnie współgra z wysokiej jakości obrazem oferowanym w najnowszych telewizorach marki.

Minimalistyczny design

Hitachi HAL7150

Punktem wspólnym wszystkich linii modelowych jest designerska, mocno zarysowana podstawa w kształcie litery T i wąska ramka. Dzięki tym rozwiązaniem telewizory Hitachi prezentują się luksusowo i wzbogacają każde wnętrze.

Nowa linia telewizorów Hitachi będzie dostępna w Polsce już od października 2019.

Telewizory Hitachi UHD wyposażone w Android TV™ 9.0 serii HAL7150 dostępne będę w rozmiarach 43, 49, 55, 65 i 75 cali, a serii HAK6150 w przekątnych ekranu 43, 50, 55, 58 i 65 cali.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl