Home / info / LG aktualizuje

LG aktualizuje

27 listopada pisaliśmy o problemach z prywatnością danych użytkowników telewizorów LG. Chociaż koreańska firma przedstawiła już swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie, kilka dni temu ukazał się dodatkowy komunikat, który zamieszczamy poniżej.

KOMUNIKAT PRASOWY

06.12 2013 r.

FIRMA LG ELECTRONICS ODPOWIADA NA ZARZUTY DOTYCZĄCE NARUSZANIA PRYWATNOŚCI PRZEZ FUNKCJE TELEWIZORÓW SMART TV (AKTUALIZACJA)

 W odpowiedzi na doniesienia, iż telewizory LG Smart TV wysyłają bez zgody użytkownika niektóre informacje o oglądanych treściach, firma LG Electronics niezwłocznie opracowała aktualizację oprogramowania rozwiązującą ten problem.

Od dnia 29 listopada 2013 przeprowadzono aktualizację oprogramowania większości telewizorów LG Smart TV oferowanych w 137 krajach.

Na jej podstawie telewizory LG Smart TV nie będą wysyłać informacji o oglądanych treściach, gdy funkcja ta została ręcznie przez użytkownika wyłączona. Ponadto, po zaktualizowaniu oprogramowania nie będą też przesyłane nazwy plików multimedialnych.

W telewizorach Smart TV firmy LG, w których jest włączona funkcja aktualizowania oprogramowania oraz jest wybrany tryb aktualizacji automatycznej, oprogramowanie jest aktualizowane bez udziału użytkownika. Jeżeli tryb aktualizacji automatycznej nie jest zaznaczony, to dopóki nie zostanie zaakceptowana aktualizacja oprogramowania, przy co dziesiątym włączeniu telewizora na ekranie będzie wyświetlane przypomnienie.

W przypadku, gdy funkcja aktualizowania oprogramowania jest wyłączona, aktualizacja nie zostanie przeprowadzona. Funkcję aktualizowania oprogramowania można włączyć samodzielnie korzystając z menu ustawień telewizora.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta LG. http://www.lg.com/Dane kontaktowe zamieszczono na stronie WWW.lge.pl