Home / blu-ray / Panasonic DMP-UB900 – unboxing

Panasonic DMP-UB900 – unboxing

Dzięki połączeniu rozdzielczości 4K, szerokiej palety barw oraz, nade wszystko, spektakularnych efektów świetlnych oferowanych przez HDR (szeroki zakres dynamiki), płyty Blu-ray 4K UHD oferują niespotykaną dotąd jakość obrazu. Wrażenia są doprawdy niesamowite, o czym pisałem już wcześniej w moim entuzjastycznym artykule HDR nie daje mi spać. Tak wspaniałych obrazów mogłem doświadczyć dzięki odtwarzaczowi UBD-K8500 firmy Samsung. Pomimo tego Samsung UBD-K8500 nie jest jedynym odtwarzaczem Blu-ray 4K, który niedługo będzie można kupić w sklepach. W drugiej połowie kwietnia na nasz rynek wchodzi bowiem konkurent z Japonii – Panasonic DMP-UB900.

Pierwszy odtwarzacz płyt 4K Panasonica będzie kosztował około 3500 złotych (to sugerowana cena detaliczna), co oznacza, że będzie droższy od urządzenia Samsunga o co mniej więcej 1500 złotych. Oba odtwarzacze pojawią się na naszym rynku niemal w tym samym czasie i będą ostro rywalizować o portfele klientów. Na oficjalne ogłoszenie ceny przez Samsunga musimy jeszcze trochę poczekać.

Poczekać musimy także na same odtwarzacze i ich testy. Niektórzy szczęśliwcy mieli już okazję używać Panasonica DMP-UB900, czego potwierdzeniem są liczne filmiki z rozpakowania (unboxing) tego produktu. Oto dwa najciekawsze z nich:

Na koniec proponuję obejrzeć oficjalną reklamę DMP-UB900 przygotowaną przez Panasonica.

Tomasz Chmielewski

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl