Jekyll Hyde
zdjęcie promujące film "Abbott i Costello spotykają Jekylla i Hyde'a" (1953)
Home / info / Samsung 55AU8002 v22 – test

Samsung 55AU8002 v22 – test

Koreański Samsung jest największym producentem telewizorów na świecie – to fakt dobrze znany i to już od kilkunastu lat. Mniej znaną prawdą jest to, że Samsung jest jednym z tych producentów, którzy najbardziej „żonglują” matrycami w tym samym modelu telewizora. Innymi słowy, Samsung uprawia (mówiąc delikatnie) bardzo kontrowersyjny proceder o nazwie panelowe kuglarstwo (ang. panel switching).

W listopadzie 2021 r. napisałem artykuł informujący o tym, że w modelu 55AU8002 Samsung zaastosował nie tylko niskokontrastowy panel LCD, lecz także, a może przede wszystkim, panel od swojego odwiecznego wroga – firmy LG. Był to wyświetlacz w wersji nr 6.

Tak się złożyło, że w lutym 2022 r.miałem okazję przeprowadzić pełny test Samsunga UE55AU8002KXXH, ale z panelem w wersji nr … 22 (słownie: dwadzieścia dwa).

Samsung UE55AU8002KXXH

Znam już wyniki pomiarów i na własne oczy widziałem, jak 55AU8002 v22 wypadł w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, czyli w warunkach domowego kina.

Szczegóły poznacie w pełnej recenzji, którą opublikował portal Geex.

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-samsung-55au8002/

TCh

Koreański Samsung jest największym producentem telewizorów na świecie - to fakt dobrze znany i to już od kilkunastu lat. Mniej znaną prawdą jest to, że Samsung jest jednym z tych producentów, którzy najbardziej "żonglują" matrycami w tym samym modelu telewizora. Innymi słowy, Samsung uprawia (mówiąc delikatnie) bardzo kontrowersyjny proceder o nazwie panelowe kuglarstwo (ang. panel switching). W listopadzie 2021 r. napisałem artykuł informujący o tym, że w modelu 55AU8002 Samsung zaastosował nie tylko niskokontrastowy panel LCD, lecz także, a może przede wszystkim, panel od swojego odwiecznego wroga - firmy LG. Był to wyświetlacz w wersji nr 6. Tak się złożyło,…

Samsung 55AU8002 v22

ocena ogólna

OMG!

Piękny w dzień i straszny w nocy - taki właśnie był bohater noweli Roberta Louisa Stevensona. Wyposażony w matrycę od wrogiego LG Samsung 55AU8002 jest dokładnie taki sam.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl