Home / ludzie / Samsung stawia na Chrisa Bangle

Samsung stawia na Chrisa Bangle

Co z telewizorami może mieć wspólnego były szef działu stylistyki samochodów BMW, Mr. Chris Bangle? Okazuje się, że być może nawet sporo. Jak podaje dziennik Korea Times, pan Bangle 4 października br. odbędzie ważne spotkanie ze ścisłym kierownictwem koncernu Samsung.

Będzie to już drugie jego spotkanie z wierchuszką giganta z Korei, bowiem na mocy zawartej w marcu br. umowy, ten urodzony 55 lat temu Amerykanin pochłonięty jest aktualnie pracą nad projektowaniem wzornictwa nowych laptopów i komórek Samsunga. Podobno to sam prezes Samsunga, Lee Kun-hee, postanowił postawić wszystko na design i zaangażować światowej sławy amerykańskiego projektanta.

Krążą plotki, że drugie spotkanie ma służyć nie tylko omówieniu postępów prac, ale też może dotyczyć rozszerzenia zakresu współpracy o wzornictwo telewizorów i pozostałego sprzętu RTV.

Zastanawiamy się tylko, czy po tym co dotychczas w dziedzinie wzornictwa telewizorów pokazał Samsung, możliwe jest jeszcze coś bardziej nowoczesnego, szokującego i odkrywczego? Przecież design najnowszych telewizorów Samsunga mówi sam za siebie …

 

Czyżby designerzy Samsunga stracili nagle twórczą wenę? Choć nie można tego wykluczyć, pewne jest, że z takim człowiekiem jak Chris Bangle, Samsung ma szansę znowu nas pozytywnie zaskoczyć. Koreańczycy odkryją karty najprawdopodobniej już za 3 miesiące, na najbliższych targach CES 2012.

Więcej o mieszkającym aktualnie we Włoszech Chrisie Bangle i jego pracy można znaleźć TUTAJ.

© TV TEST 2011

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl