Home / blu-ray / Sony BDP-S6500

Sony BDP-S6500

Sony wprowadza na nasz rynek nowy odtwarzacz Blu-ray ze średniej półki. Model BDP-S6500 za ok. 600 złotych jest następcą ubiegłorocznego BDP-S6200 (który, co ciekawe, jest aktualnie dostępny w tej samej cenie). Jak widać na zdjęciach, nowy model jest zgrabniejszy, mniejszy i pozbawiony kontrowersyjnego wzornictwa „Sense of Quartz”.

BDP-S6500_hero01

Choć zawsze doceniałem kunszt inżynierów Sony jeśli chodzi o tor wizji, stylizację poprzednika krytykowałem uważając, że był to po prostu przerost formy nad treścią. Dlaczego? Wypukła pokrywa BDP-S6200 ze spiczastym środkiem była bardzo niepraktyczna bowiem nie pozwalała na bezpieczne postawienie na odtwarzaczu żadnego innego urządzenia, np. dekodera.

Sony BDPS6200
Wprowadzony w ubiegłym roku odtwarzacz BDP-S6200 z wypukłą górną ścianką i stylizacją „Sense of Quartz”.

Tym razem, ktoś ze stylistów poszedł po rozum go głowy i mamy powrót na sprawdzone pozycje. Chciałoby się rzec: „nareszcie!”. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za decyzję o diametralnej zmianie designu, ale gdybym go spotkał, na pewno uścisnąłbym mu rękę z wdzięczności.

Zanim zaproszę do zapoznania się z oficjalną informacją prasową pragnę zwrócić uwagę na jeden parametr. Otóż komunikat prasowy podaje, że odtwarzacz cechuje:

Zaawansowana technologia interpolacji każdego materiału wideo do rozdzielczości 4K Ultra HD

Co ciekawe, ukryty na samym końcu komunikatu prasowego jest przypis mówiący o tym, że:

System interpolacji do 4K jest zgodny z materiałami wideo w formacie 24P

Co to oznacza? Ano tyle, że odtwarzacz przeskaluje filmy z płyt Blu-ray zapisane w formacie 1080/24p, natomiast nie przeskaluje materiałów 1080/60i oraz filmów z płyt DVD. Inaczej mówiąc, z BDP-S6500 nie będzie w stanie interpolować „każdego materiału wideo do rozdzielczości 4K Ultra HD”, lecz tylko „niektóre materiały”. Oznacza, to że „4K Upscaling” to w rzeczywistości „Limited 4K Upscaling”.

Przeskalowywania materiałów wideo innych niż 1080/24p nie oferuje nawet obecny flagowiec Sony BDP-S7200, choć tę funkcję ma konkurencja w postaci Panasonica DMP-BDT700 i Philipsa BDP7750. Mam nadzieję, że następca modelu BDP-S7200, nazwany najprawdopodobniej BDP-S7500, będzie pierwszym w historii firmy Sony odtwarzaczem Blu-ray, który będzie w stanie przeskalować płyty DVD do 4K.

To tyle gwoli wyjaśnienia. Teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć tego ciekawego modelu i zapoznania się z oficjalnym komunikatem prasowym.

Tomasz Chmielewski

 


INFORMACJA PRASOWA


 

Szybki i sprawny: nowy odtwarzacz Blu-ray Disc™ Sony BDP-S6500 z systemem interpolacji do formatu 4K i technologią super Wi-Fi

  • Zaawansowana technologia interpolacji każdego materiału wideo do rozdzielczości 4K Ultra HD[1]
  • Intensywne wrażenia przy oglądaniu obrazu 3D; możliwość automatycznej generacji obrazu 3D z materiałów 2D
  • Stabilna, szybka transmisja strumieniowa dzięki zaawansowanej technologii super Wi-Fi
  • Szybkie działanie zapewniane przez dwurdzeniowy procesor
  • Wyraźniejszy obraz i czystszy dźwięk dzięki systemom IP Content Noise Reduction Pro i Digital Music Enhancer

Firma Sony wprowadza nowy odtwarzacz Blu-ray Disc™ BDP-S6500, który poprawia jakość każdego oglądanego materiału, od filmów z domowej kolekcji po rozrywkę z Internetu.

BDP-S6500_cw01

Po podłączeniu odtwarzacza do telewizora 4K obraz jest poddawany interpolacji do jakości 4K Ultra HD, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej naturalny i wyrazisty. Wydajny procesor przekształca standardowy sygnał wideo i generuje materiał o rozdzielczości zbliżonej do 4K (3840 x 2160) — czterokrotnie większej niż Full HD. Składający się z przeszło 8 milionów pikseli obraz jest ostry i szczegółowy, nawet jeśli ogląda się go z małej odległości.

Model BDP-S6500 pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego obrazu 3D, nadaje więc nowy wymiar domowej rozrywce. Po podłączeniu telewizora 3D film odtwarzany z nośników Blu-ray Disc 3D zwraca uwagę fantastyczną wyrazistością i realizmem. Efekt 3D, zwiększający głębię obrazu, można automatycznie zasymulować nawet przy odtwarzaniu standardowych płyt dwuwymiarowych.

BDP-S6500_cw

Model BDP-S6500 został zaprojektowany tak, by zapewniał nieskazitelny, czysty i wyraźny obraz bez względu na to, czy użytkownik ogląda film HD z płyty, czy wideo internetowe o niskiej rozdzielczości. Za oczyszczanie obrazu odpowiada system IP Content Noise Reduction Pro, oparty na pomysłowych algorytmach osłabiania szumu. System HD Reality Enhancer optymalizuje wygląd faktur i kolorów, piksel po pikselu. Funkcja Pure Picture Control poprawia kontrast i przyczynia się do uzyskania bardziej naturalnego obrazu, a technologia Super Bit Mapping zapewnia znakomitą płynność przejść tonalnych. Oglądając zachód słońca lub podobną scenę, uzyskuje się więc świetny obraz, a nie — jak w przypadku wielu innych urządzeń — brzydko wyglądające barwne pasy i plamy.

Zaawansowana technologia super Wi-Fi umożliwia sprawne przeglądanie Internetu i strumieniową transmisję. Wewnętrzny system wielu anten wykorzystuje technologię MIMO (Multi Input Multi Output). Dzięki niej transmisja jest szybsza i bardziej stabilna, a jej zasięg obejmuje cały dom.

BDP-S6500_cw02

Urządzenie zapewnia też dostęp do olbrzymich zasobów rozrywki w Internecie, w tym filmów i programów telewizyjnych z takich serwisów, jak PlayStation Video, BBC iPlayer, Netflix czy Amazon Prime (w wybranych krajach).

Szybkie, efektywne działanie odtwarzacza BDP-S6500 to także zasługa wydajnego, dwurdzeniowego procesora. Przyspiesza on ładowanie stron internetowych oraz strumieniowe przesyłanie filmów i materiałów wideo z Internetu. Zapewnia większą płynność przy odtwarzaniu i mniejsze opóźnienia. System menu łączy przejrzystość z szybkim działaniem. Zamiast czekać na reakcję urządzenia, można więc natychmiast oddać się znakomitej rozrywce.

BDP-S6500_inSitu02

Filmy i materiały wideo nie tylko dobrze wyglądają, ale i świetnie brzmią. Oparty na połączeniu trzech technologii audio system Digital Music Enhancer dodaje głębi filmom akcji, muzyce i dialogom. System DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) współpracuje z technologią Dynamic Range Recovery i funkcją automatycznej regulacji głośności. Zadaniem tych rozwiązań jest przywracanie szczegółów traconych przy kompresji plików, zwiększanie zakresu dynamiki i zapobieganie niemiłym dla ucha skokom głośności.

BDP-S6500_internal_structure_for_WiFi_module

Dane techniczne

BDP-S6500

Odtwarzacz Blu-ray Disc™ z funkcją interpolacji do rozdzielczości 4K i łączem super Wi-Fi

Interpolacja do rozdzielczości 4K Ultra HD: cztery razy więcej szczegółów niż w formacie Full HD

Większa stabilność połączenia internetowego dzięki zaawansowanej technologii super Wi-Fi

Przeoczone programy telewizyjne i filmy na życzenie z oferty

Funkcja kopii ekranu do oglądania treści ze smartfona na dużym ekranie

Dwurdzeniowy procesor przyspieszający działanie i użycie menu

Lepszy obraz i czystszy dźwięk dzięki systemom IP Content Noise Reduction Pro i Digital Music Enhancer

Udoskonalony, intuicyjny system menu

Fascynująca rozrywka w 3D

[1] System interpolacji do 4K jest zgodny z materiałami wideo w formacie 24P 

 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl