Sony HT-S350
Home / info / Sony HT-S350 – test

Sony HT-S350 – test

Sony HT-S350 jest soundbarem klasy budżetowej. Na dzień 12 III 2020 r. jego cena zazwyczaj mieści się w przedziale 850-1000 zł.

ZALETY
 • bardzo spójne i niemęczące brzmienie,
 • lepsza reprodukcja tonów średnich (zwłaszcza głosów męskich) w porównaniu do rywali stosujących mniejsze przetworniki średniotonowe (np. Samsunga HW-R550)
 • całkiem niezły bas, który schodzi dość nisko wydając naprawdę przyjemne „pomruki”
 • duża liczba predefiniowanych ustawień dźwięku (muzyka, mowa, tryb nocny itd.)
 • wygodny, a nawet całkiem stylowy pilot z normalnymi niefoliowymi przyciskami
 • dobra jakość wykonania belki, a zwłaszcza subwoofera (lepsza niż u rywali odzianych w tekstylne „skarpety”)
 • możliwość wyłączenia diod podczas odsłuchu w ciemnym pokoju (przycisk „indicators” na pilocie)
 • brak zewnętrznego zasilacza, który mógłby zajmować miejsce (jak w HW-R550)
 • korzystny stosunek jakości do ceny
WADY
 • niższa niż u rywali rozdzielczość wysokich tonów wynikająca z zastosowanego przetwornika (szerokopasmowy bez osobnych kopułek wysokotonowych)
 • równowaga brzmienia przesunięta w stronę tonów średnich i niskich
 • diodowe wskaźniki nie ułatwiają regulacji basu, nie są tak udane jak np. w Yamahach i nie zastąpią braku wyświetlacza
 • brak regulacji tonów wysokich
 • nieco podbity bas w ustawieniach fabrycznych (ale jest regulacja)
 • ograniczone możliwości dynamiczne (soundbar zbyt mało różnicuje skoki dynamiki)
 • kompresja przy wyższym poziomie wysterowania
 • ostre krawędzie z tyłu obudowy suba

Rywale

Sony HT-S350 ma w swojej klasie następujących rywali (podaję tylko modele, które sam przetestowałem):

 1. Denon DHT-S316
 2. Samsung HW-R550
 3. Panasonic HTB488
 4. Panasonic HTB688

Jedynie 1 i 2 są w stanie nawiązać równorzędną walkę z HT-S350. Co prawda cena Panasonika HTB688 o 100 zł przekracza barierę 1000 zł, ale ze względu na dudniący, jednonutowy, dominujący bas, soundbar koncernu z Osaki odstaje jakością brzmienia od rywali, podobnie zresztą jak jego tańszy krewniak HTB488.

Innym, groźnym rywalem Sony HT-S350 może być Polk Magnify Mini, którego test mam dopiero w planach.

Werdykt

W grupie grajbelek do 1000 zł Sony HT-S350 zajmuje szczególne miejsce. Po pierwsze, oferuje nieco wyższą jakość wykończenia i wykonania od niektórych rywali, co można z łatwością zauważyć porównując np. konstrukcję suba HT-S350 z subem HW-R550. Po drugie, zastosowanie dużych przetworników szerokopasmowych ma zbawienny wpływ na reprodukcję wokali, zwłaszcza męskich, które u rywali są często odchudzone lub niedookreślone. Po trzecie, zastosowanie w belce wyłącznie przetworników szerokopasmowych bez osobnych kopułek wysokotonowych sprawia, że HT-S350 brzmi znacznie łagodniej od takich rywali jak np. Samsung HW-R550. Słychać to najbardziej w bezpośrednim porównaniu HT-S350 z jakąkolwiek grajbelką wyposażoną w kopułki wysokotonowe. Jestem przekonany, że podczas ślepego porównania A-B zdecydowana większość kupujących wybierze jednak grajbelkę wyposażoną w kopułki wysokotonowe, a to ze względu na lepszą rozdzielczość i szczegółowość wysokich tonów. Takie wrażenie odniosłem również i ja szybko porównując Sony HT-S350 z innymi soundbarami, które mam do dyspozycji u siebie w redakcji.

Jednakże szybkie porównania mają to do siebie, że nie pokazują wszystkich wad i zalet danego urządzenia. Dłuższe obcowanie z HW-S350 uwidoczniło mi, że dobra reprodukcja środka pasma w połączeniu ze sprężystym basem i ogólną spójnością brzmienia jest ogromną zaletą Sony HW-S350. Zaletą, którą odkrywamy dopiero przy dłuższym kontakcie z tym urządzeniem. Do tego, nieco złagodzonego, lecz nadal atrakcyjnego brzmienia można się przyzwyczaić i sądzę, że powinno ono przypaść do gustu bardziej osobom w średnim wieku niż młodszym, które z reguły preferują ostrzejsze brzmienie. Jak powiedzieliby Anglicy: „this soundbar grows on you”, co oznacza, że staje się lepszy w miarę słuchania.

Podsumowując:

Sony HT-S350 to znakomity soundbar dla osób, które dobrze znają swoje preferencje brzmieniowe i dokładnie wiedzą, czego chcą. Jeżeli szukasz grajbelki z baspudłem w cenie do 1000 złotych, która ma zapewnić nie tylko przyjemne pomruki basu, nie tylko dobre tony średnie, lecz przede wszystkich spójne i nieagresywne brzmienie, którego da się słuchać godzinami bez zmęczenia, Sony HT-S350 może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Polecam.

I jeszcze jedno. Wiem, że wiele osób to stwierdzenie zaskoczy, ale moim osobistym zdaniem Sony HT-S350 brzmi lepiej niż (przetestowane przeze mnie wcześniej) droższe grajbelki tej marki jak HT-X8500 czy HT-XF9000. Słychać wyraźnie, jak korzystną dla jakości brzmienia decyzję podjęli inżynierowie Sony rezygnując z manipulacji i sztucznego podbijania wysokich tonów w swoich grajbelkach opartych na przetwornikach szerokopasmowych. Czyżby nowa koncepcja brzmienia soundbarów Sony? I like it – jestem za!

Sony HT-S350 jest soundbarem klasy budżetowej. Na dzień 12 III 2020 r. jego cena zazwyczaj mieści się w przedziale 850-1000 zł. bardzo spójne i niemęczące brzmienie, lepsza reprodukcja tonów średnich (zwłaszcza głosów męskich) w porównaniu do rywali stosujących mniejsze przetworniki średniotonowe (np. Samsunga HW-R550) całkiem niezły bas, który schodzi dość nisko wydając naprawdę przyjemne "pomruki" duża liczba predefiniowanych ustawień dźwięku (muzyka, mowa, tryb nocny itd.) wygodny, a nawet całkiem stylowy pilot z normalnymi niefoliowymi przyciskami dobra jakość wykonania belki, a zwłaszcza subwoofera (lepsza niż u rywali odzianych w tekstylne "skarpety") możliwość wyłączenia diod podczas odsłuchu w ciemnym pokoju (przycisk "indicators"…

Sony HT-S350

ocena ogólna

Inny niż rywale

Nieco odmienne brzmienie od rywali, z łagodniejszą reprodukcją wysokich tonów, ale dobrym środkiem i mocnym basem przypadnie do gustu tym, którzy wiedzą, czego chcą.

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl