Home / blu-ray / Zagięte odtwarzacze Samsunga

Zagięte odtwarzacze Samsunga

Pamiętacie „Czterdziestolatka” i odcinki, kiedy to Karwowscy postanowili przebudować swoje mieszkanie i zafundować sobie ostatni krzyk mody, czyli łuki? Drzwiowe oczywiście. Widać moda sprzed 40 lat powraca, tym razem w najnowszych urządzeniach, gdyż za zakrzywionymi ekranami telewizorów, podążają piloty, monitory, smartfony, a teraz i odtwarzacze Blu-Ray.


INFORMACJA PRASOWA


26-03-2015

Firma Samsung zaprezentowała nową linie odtwarzaczy Blu-ray o nowym, odświeżonym wyglądzie. Seria 5, w skład której wchodzą modele BD-J5900 oraz J5500 to wydajne odtwarzacze multimedialne, które swoim wyglądem wpisują się w ekosystem urządzeń RTV Samsung o eleganckim, zakrzywionym designie. Dzięki temu, będą one doskonale wpisywać się w domowy zestaw kina domowego razem z cenionymi zakrzywionymi telewizorami i soundbarami producenta.

Samsung BD-J5100

Samsung BD-J5100
Samsung BD-J5100

Oba modele zakrzywionych odtwarzaczy Blu-ray tworzących serię 5 zostały wyposażone w szereg funkcji Smart. Zarówno BD-J5900, jak i BD-J5500 zaoferują użytkownikom dostęp do aplikacji na platformie Opera Apps 4.0. Oba modele z Internetem połączą się dzięki wbudowanemu portowi Ethernet, zaś J5900 także za pomocą wbudowanej karty sieciowej z funkcją WiFi Direct. Model ten umożliwi także  przesyłanie dźwięku i obrazu bezpośrednio ze smartfona, dzięki funkcji Screen Mirroring.

Odtwarzacze z serii 5 zadbają także o najlepszą jakość obrazu podczas oglądania filmów z płyt DVD, wykorzystując algorytm skalowania obrazu do rozdzielczości Full HD 1080p. Najnowsze odtwarzacze posiadają także wbudowaną funkcję BD Wise, która zapewnia optymalne ustawienia obrazu pomiędzy podłączonymi urządzeniami firmy Samsung. Ponadto urządzenia wchodzące w skład serii 5 umożliwiają także kopiowanie danych z nośników optycznych na zewnętrzną pamięć USB oraz konwersję plików z płyt Audio CD do formatu MP3.

Samsung BD-J5900

Samsung BD-J5900
Samsung BD-J5900

Modele BD-J5900 oraz BD-J5500 zostały wyposażone w standardowy zestaw złącz, w skład których wchodzą wyjście HDMI, Anynet+ (HDMI-CEC) oraz port USB. Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-J5500 będzie także dostępny w wersji oznaczonej literą E, który w odróżnieniu od dwóch pozostałych modeli z serii 5 dostępny będzie w kolorze białym. Najnowsze odtwarzacze Blu-ray Samsung J5900, J5500 oraz J5500(E) dostępne są od marca.

Odtwarzane nośniki/formaty
Płyty:  3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, CD DA/CD-R/CD-RW, VCD 1.1.
Formaty: MPEG2/4, DivX, DivX HD, AVCHD, MKV, WMV, JPEG, MPO, LPCM, AAC, MP3, WMA, FLAC.
Kodowanie sygnału audio: Dolby Decoding Channel: 2 Ch, Dolby TrueHD, DTS .
Decoding Channel: 2 Ch. 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl