Home / ludzie / Wyświetlacz LCD jak płótno malarskie?

Wyświetlacz LCD jak płótno malarskie?

Nobuo Taketani pracuje w firmie Panasonic i jest osobą odpowiedzialną za opracowywanie nowych telewizorów LCD. W związku ze swoją rolą i posiadaną wiedzą pan Taketani z pewnością mógłby udzielić wielu ciekawych informacji, na przykład na temat przyczyn powstania poziomych pasów stale widocznych w modelu TX-55AX900E, którego recenzję opublikowaliśmy w najnowszym numerze magazynu TV TEST (kliknij aby pobrać).

Oczywiście nie chcemy w żadnym wypadku obarczać sympatycznego pana Nobuo winą za ww. feler, lecz wysłuchać tego co ma do powiedzenia w kwestii filozofii konstruowania telewizorów. A mówi rzeczy ciekawe, np.

Jakości obrazu nie określamy liczbami czy parametrami technicznymi.

Wyświetlacz jest jak płótno malarskie ożywiane przez procesor obrazu.

Kiedy masz duże, czyste płótno, możesz namalować na nim piękny obraz.

Samo płótno nie wystarczy.

Krótko mówiąc, pan Taketani pomniejsza rolę wyświetlacza (których Panasonic nie produkuje, lecz kupuje od Innoluksa, LG Display i innych), kierując naszą uwagę na znaczenie procesora obrazu (którego algorytmy opracowują inżynierowie Panasonica). Choć naszym zdaniem jakość obrazu zależy od jakości obu ww. komponentów jednocześnie (bo żaden, nawet najlepszy procesor nie poprawi ostrości ruchu wyświetlacza o bardzo długim czasie reakcji), to warto wysłuchać pana Nobuo, do czego zachęcamy.

Film z napisami w języku angielskim.

 


 

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl