Home / ludzie / Zmiany w Samsungu

Zmiany w Samsungu

Od 1 lutego 2013 r. Samsung ma nowego wiceprezesa. Jest nim Maciej Filipkowski, który wcześniej sprawdził się między innymi na stanowisku dyrektora regionalnego firmy Dell. Jego zadaniem jest stworzenie strategii biznesowej dla urządzeń przenośnych. Mamy nadzieję, że strategia ta będzie jak najkorzystniejsza dla klienta, a Panu Maciejowi życzymy samych sukcesów w nowej firmie!

Więcej informacji na ten temat w poniższym komunikacie prasowym.

Zmiany w polskim oddziale Samsung Electronic

Z dniem 1 lutego do zespołu Samsung Electronics Polska dołączył Maciej Filipkowski, by objąć funkcję szefa połączonych działów IT i MOBILE (IM) w randze wiceprezesa.

maciej-filipkowski

Dotychczas zajmował on stanowisko dyrektora regionalnego firmy DELL, odpowiadając za 27 rynków, wcześniej przez wiele lat piastując stanowisko dyrektora generalnego jej polskiego oddziału.

„Przejście Macieja Filipkowskiego do firmy Samsung jest bardzo dużym wzmocnieniem naszego zespołu. Bardzo cenię jego doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu, jak i imponującą wiedzę dotyczącą rynku. Wierzę, że jego osoba pomoże nam umocnić pozycję rynkowego lidera ” – powiedział Daniel Chung, prezes zarządu Samsung Electronics w Polsce.

Rolą Macieja Filipkowskiego jest stworzenie i realizacja strategii biznesowej dla wszystkich urządzeń przenośnych, w tym produktów IT, telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych.

„Samsung to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na świecie. Cieszę się, że będę mógł przyczynić się do tworzenia jej sukcesu na polskim rynku” – powiedział Maciej Filipkowski.

Marcin Bołbot, obecnie dyrektor dywizji CE (CONSUMER ELECTRONICS) odpowiadający za sprzedaż produktów elektroniki użytkowej (RTV i AGD), czyli drugiej kluczowej gałęzi działalności firmy, obejmuje stanowisko wiceprezesa.

marcin-bolbot

Powyższe zmiany organizacyjne dotyczące stanowisk liderów Samsung Electronics są odzwierciedleniem globalnej strategii kierunków rozwoju biznesu, który obecnie dzieli się na elektronikę użytkową (CE) oraz urządzenia przenośne. Jak dodał Prezes Daniel Chung: „Jest to także dowód na to jak bardzo polski oddział zmienił się na przestrzeni lat i jak ważną rolę odgrywa w globalnych strukturach firmy”.

Kolejną istotną zmianą jest objęcie stanowiska dyrektora nowej dywizji B2B przez Pawła Ziemińskiego, dotychczasowego szefa sprzedaży IT. Będzie on odpowiadał za wdrożenie nowej strategii oraz rozwój dynamicznie rosnącego kanału sprzedaży B2B, który w Samsung Electronics zyskuje na znaczeniu i staje się motorem wzrostu firmy.

pawel-zieminski-1

© TV TEST 2013

Telewizory - zobacz na Ceneo.pl